امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139586
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یازدهمین شماره فصلنامه «درگاه» در زمستان 93 منتشر شد که این دوره از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یازدهمین شماره فصلنامه «درگاه» در زمستان 93 منتشر شد که این دوره از فصل‌ نامه به کارنامه و نقد و بررسی آثار «حمید هنرجو» اختصاص دارد.

فصلنامه ادبی «درگاه» در سومین سال انتشار به سر می‌‌برد. این نشریه معمولاً در هر شماره به معرفی یکی از «ادبا»، «شعرا»، «پژوهشگران» و «نویسندگان» کشور می‌‌پردازد.

این دوره از فصلنامه «درگاه» دارای بخش‌هایی نظیر «سر آغاز سخن»، «یادداشت»، «شعر»، «داستان»، «گفت‌وگو»، «ترجمه»، « نقد کتاب» و «تازه‌های نشر»، است.

صاحب امتیاز فصلنامه ادبی «درگاه»، مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی درگاه پژوهان لُرستان، مدیر‌مسئول و سردبیر «عبدالرضا شهباز»، ویراستار و دبیر بخش انگلیسی «فریبا بسطامی»، دبیر بخش داستان «کرم‌رضا تاج‌مهر»، دبیر بخش عربی «بهروز سپیدنامه»، دبیر بخش ترکی «طاهره میرزایی»، طراحی سرلوحه‌ «سجاد همتی» و طراحی و صفحه‌آرا «اکبر حیدری»، است.

«بستن فضا فایده‌ای نخواهد داشت» از «سیدحسن خمینی» را می‌توان در بخش «سر آغاز سخن» و «گونگادین؛ دن‌کیشوت ایرانی» از «کرم‌رضا تاج‌مهر» را در بخش «یادداشت» این دوره از فصلنامه خواند.

در بخش «شعر» نیز می‌توان به اشعار «سیمین الوند»، «فروغ بهاروند»، «فرشته پناهی»، «غزل تاج‌بخش»، «بهاره رضایی»، «هوشنگ رئوف»، «فرامرز سه‏دهی»، «ذوالفقار شریعت»، «مسعود شیرمحمدجماعت»، «مهدی عابدی»، «فرهاد عابدینی»، «الهه فاضل‌نیا»، «محمدعلی قاسمی»، «علی‏رضا کرمی»، «الهام کریمی»، «ثریا کهریزی»، «بهار کیخسروکیانی»، «هوشنگ گراوند» و «سارا محمدی‏اردهالی»، اشاره کرد که در فصلنامه ادبی «درگاه» درج شده است.

«آن روز، اولش آفتابی بود» از مجید پولادخانی، «من خواب دیده‌ام» از اعظم سبحانیان، «دروغ میگه، جناب قاضی!» از امیر کِلاگِر، «نیمکت خاکستری» از آیدا مجیدآبادی در بخش «داستان»، «بیان طنزگونه و گروتسک‌وار عمق فاجعه را بیشتر نشان می‏دهد» گفت‌‏وگو با «پژمان قانون» از سعید نصار‌یوسفی در بخش «گفت‌‏وگو» از دیگر بخش‌های این دوره از فصلنامه به شمار می‌روند.

در بخش «ترجمه» این فصلنامه نیز می‌توان به «زندگی‏نامه و شعری از آن سکستون» از شهناز خسروی، «زندگینامه و داستانی از احسان عبد‌القدوس» از سید مهدی حسینی‌نژاد، «گفت‏وگو با احمد ارتان میصیرلی» از طاهره میرزایی و در بخش «نقد کتاب» به مجموعه‌ «واژه‏ها به همین منوال» سروده‌ «ابوالفضل پاشا»، «سریا داودی حموله»، نگاهی به دفتر شعر پرویز حسینی از «عبدالعلی دستغیب»

رمز گشایی ساده‏ی یک شعر از«فرهاد عابدینی»، جلوه‌‏هایی از مکاتب ادبی در زبان داستانی «احمد محمود» و «محمود دولت‏‌آبادی» از فاطمه محسن‌‏زاده، تأملی بر مجموعه شعر «جنون آب» سروده‏ هوشنگ رئوف از «سعید نصاریوسفی»، اشاره کرد.

کارنامه‎ «حمید هنرجو» با آثاری از «محمدرضا اصلانی»، «غلامرضا بکتاش»، «ضیاء‏الدین ترابی»، «محسن حسن‏زاده لیله ‏کوهی»، «سیدمحمود سجادی»، «کامران شرفشاهی»، «حمیدرضا شکارسری»، «مراد طاهرنیا»، «عزیز کلهر»، «مصطفی محدثی خراسانی»، «جواد محقق»، «فریدون محمودی»، «سینا میرزایی»، «محمدمهدی میرزایی»، «عرفان نظرآهاری»، «سیدسعید هاشمی» از دیگر مواردی است که فصلنامه ادبی «درگاه» به آن اشاره شده است.

بخش «تازه‌های نشر» مجموعه‌هایی نظیر قطعه‌‏های ادبی «واگویه‌های ارغوانی»، مجموعه شعر «سیب لب‌هایت که افتاد»، مجموعه داستان «‌آن ‏دستِ پُل»، مجموعه شعر «در آستانه‌ فردا»، مجموعه شعر «سوت در ایستگاه برزخ» و مجموعه شعر «دوستت دارم، همین» معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها