امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139606
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هفتگی خود در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره حضور جعفر ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هفتگی خود در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره حضور جعفر پناهی و علی احمدزاده در جشنواره فیلم برلین و با توجه به سابقه ساخت فیلم& zwnj;های سیاه‌نمایانه توسط این دو کارگردان و زیر سؤال رفتن اقتدار فرهنگی کشور، گفت: اگر این فیلم‌ها تضادی با فرهنگ کشور نداشته باشد ما علیه آنها جبهه‌گیری نمی‌کنیم و به همه احترام می‌گذاریم.

وی افزود: ما معتقدیم اقتدار فرهنگی به جذب است نه به دفع؛ معلوم است وقتی کسی را بیرون می‌اندازیم به خارج از کشور می‌رود.

نوش‌آبادی تأکید کرد: آنهایی که سیاه‌نمایی می‌کنند به عقیده ما ایرانی نیستند و کسانی که بخواهند با رفتارهای ضد ایرانی و ضد ارزشی ولو با یدک کشیدن نام اینها اقداماتی بکنند مورد تأئید ما نیستند.

وی افزود: نباید افراد را به این بهانه که در مقطعی اشتباه کرده‌اند دفع کرد و معتقدیم باید به تمام کسانی که می‌خواهند به آرمان‌های این کشور خدمت کنند استفاده کنیم.

نوش‌آبادی ادامه داد: انتقاد و دشمنی کردن فرق دارد و اگر نقد تبدیل به دشمنی شود مورد قبول نیست.

جشنواره امام‌رضا(ع) را باقدرت برگزار می‌کنیم

سخنگوی وزارت ارشاد همچنین در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس درباره کاهش بودجه جشنواره امام رضا(ع) گفت: کاهش ردیف بودجه به معنی کاهش کیفیت برگزاری این جشنواره نیست و ما این کاهش بودجه را از سایر منابع تأمین خواهیم کرد.

وی افزود:‌ ما اجازه نمی‌دهیم جشنواره امام رضا به علل کاهش اعتبار دو و سه درصدی مشکل پیدا کند و برای سال‌های آینده این جشنواره با قدرت بیشتر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار