امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139613
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 169
جعفر سطوتی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: بودجه جوانان وزارت ورزش و جوانان متأسفانه در لایحه سال 94، ...

جعفر سطوتی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: بودجه جوانان وزارت ورزش و جوانان متأسفانه در لایحه سال 94، افزایشی نسبت به سال گذشته نداشته است.

وی ادامه داد: متأسفانه از سوی دیگر سازمان مدیریت برنامه ریزی در اقدام دیگری 4 مورد از برنامه‌های جوانان را که هر ساله در قوانین بودجه تکرار می‌شد و در قالب آن برنامه‌ها، فعالیت‌های حوزه جوانان را ساماندهی ‌می‌کردیم را ادغام و به یک برنامه تبدیل کرده است که ما این اقدام را ناشی از کم توجهی به موضوع جوانان می‌دانیم و در این مورد معترض هستیم.

سطوتی اظهار داشت: در لایحه بودجه، بودجه سازمانی وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان افزایش نداشته است و با این بودجه وضعیت برنامه‌های ما تضعیف می‌شود اما نکات مثبتی هم در لایحه بودجه 94 می توانیم ذکر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: توجه ویژه دولت به ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان از نکات مثبت لایحه بودجه سال 94 است که بر اساس آن فرصت‌هایی ایجاد شده است به عنوان مثال در تبصره 16 قانون بودجه بانک مرکزی مکلف شده است مبلغ 14 هزار و 400 میلیارد ریال را از محل قرض الحسنه برای تسهیلات ازدواج جوانان تأمین و پرداخت کند.

وی ادامه داد: در تبصره 21 قانون بودجه 94 نیز به موضوع مسکن جوانان توجه شده و به دولت اجازه داده شده است از محل هدفمند کردن یارانه‌ها مبلغ 13 هزار میلیارد ریال را برای تأمین بخشی از تسهیلات تأمین مسکن زوج‌های جوان و اقشار آسیب پذیر در نظر بگیرد.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان افزود: هم چنین دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها، 10 هزار میلیارد ریال را برای کمک به برنامه‌های اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها اختصاص بدهد که ما این را فرصتی برای حوزه جوانان می‌دانیم و امیدواریم بتوانیم از این فرصت‌ها برای بهبود وضعیت جوانان در جامعه کمک بگیریم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها