امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139643
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 29
به گزارش فارس، مقابله با تخلف در کلان شهر تهران تحسین برانگیز است مخصوصا اگر این برخورد با دانه درشت‌های باشد که فکر می کنند شهر را خریده  ...

به گزارش فارس، مقابله با تخلف در کلان شهر تهران تحسین برانگیز است مخصوصا اگر این برخورد با دانه درشت‌های باشد که فکر می کنند شهر را خریده  و بر آن حکمرانی می کنند.
جلوگیری از تضییع حقوق مردم در زمینه‌ های مختلف شهری مثل ساخت‌وساز از رویکردهای اصلی شهرداری است که مسئولان ارشد شهرداری با برخوردی که با تخلف علاء الدین انجام دادند روح امید را در شهر دمیدند و مردم امیدوار شدند که با متخلفان به سخت ترین شکل ممکن برخورد می شود.
برخورد با چنین افرادی می‌تواند یک حرکت کاملا ارزشی قلمداد شود؛ حرکتی که واقعا قابل تحسین است. این حرکت می‌تواند آغازی باشد برای برخورد با تخلفات گسترده‌. ،به نظر می رسد بهتر است مسئولان ارشد شهرداری تهران در اظهار نظرهای خود در خصوص علاء الدین دقت کنند و موضوعات را شفاف مطرح کنند نه اینکه در 3 دی  در رسانه‌ها اعلام، می کنند  شهردار منطقه 11 دو بار استعفا داده و علت این کار حضور در آزاده راه تهران شمال بوده و بعد در  اظهار نظری دیگر از همین مدیر اعلام می شود وی برکنار شده و یکی از علل برکناری تخلف در علاء الدین بوده است.
این اظهار نظرهای 2 پهلو باعث ایجاد شبه می شود و باعث می شود این کار ارزشمند زیر سوال برود. یا در جای دیگری معاون قالیباف با صراحت اعلام می کنند تخریب در کار نبوده و پلمب شده و شاید با علاء الدین توافق کنیم.
اگر قرار بود توافقی شود باید قبل از تخریب می شد و وقتی کمیسیون ماده 100 و دیوان عدالت اداری رای بر تخریب داده اند بهتر است هر چه سریعتر حکم اجرا شود و مردم با اطمینان بیشتری با بلدیه برخورد کنند و بدانند که قانون به صورت کامل  اجرا می شود.
درست است اگر طبقه 7 علاء الدین تخریب شود مالکانی متضرر می شوند باید گفت که جبران این ضرر بر‌عهده کسانی است که واحدهای این اماکن را فروخته‌اند .
از 8 سال پیش حاجی علاء الدین با پشتی گرم در تهران تخلفات گسترده‌ای انجام می داد و حتی در روزی که قرار بود حکم اجرایی شود به شمال رفت و به گفته کسبه گفته هیچ کاری نمی توانند انجام دهند و اگر تخریب صورت گرفت من حتما ریشم را می تراشم.
در روزی که تخریب چند واحد انجام شد و الباقی کار رها شد مالکان بسیار شاکی بودند و اظهار نظر معاون قالیباف که به خبرنگاران گفت فردا نیایید از من سوال کنید چرا تخریب نشد شاید توافق کنیم اگر توافق منجر به صدور پروانه شود تخریبی صورت نمی گیرد و این اظهار نظر بسیار شک برانگیز بود.
به نظر می رسد معاون شهرسازی که بخش عمده ای از وظایفش رسیدگی به تخلفات شهرسازی در شهر است رای کمیسیون ماده 100 و دیوان عدالت اداری برایش چندان مهم نیست که اعلام می‌کند باید با علاء الدینی ها جلسه بگذاریم باز هم اعلام می کنم شاید تخریبی انجام نشود.
اینکه شهرداری با تخلف به این بزرگی برخورد کرد بسیار شایسته و قابل تقدیر است ولی بهتر است در اطلاع رسانی در این خصوص مسئولان شهرداری با آگاهی کامل رفتار کنند تا مردم اطمینان خود را به این نهاد ارزشی از دست ندهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار