امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139649
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که سیاست‌های اروپا مسئول ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه تأکید کرد که سیاست‌های اروپا مسئول رخدادهای منطقه ما و فرانسه است.

بشار اسد در گفت‌وگو با روزنامه «لیتررنی نووینی» چک و در توضیح رخدادهای فرانسه تأکید کرد که این کشور مخالف کشتار انسان‌های بی‌گناه در همه دنیاست.

وی با بیان این مطلب افزود: «زمانی که مسئله به کشتار افراد غیرنظامی مربوط است و صرف نظر از موضع سیاسی و موافقت و اختلاف با افرادی که کشته شده اند، باشد، این مسئله تروریسم است. ما نیز این مسئله را از سایر کشورهای جهان بهتر درک می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه این مسئله، از اصول این کشور است، تصریح کرد:«ما چهار سال است که از این نوع تروریسم رنج می‌بریم. از این روی با خانواده‌های قربانیان [فرانسه] ابراز همدردی می‌کنیم».

رئیس جمهور سوریه ادامه داد: « می‌خواهیم در غرب به بسیاری [از افراد] یادآوری کنیم که از آغاز بحران سوریه، درباره پیامدها [ی حمایت از تروریسم] سخن گفتیم. ما می گفتیم که جایز نیست از تروریسم حمایت و چتر سیاسی برای آن فراهم کنید؛ زیرا این مسئله به کشور و ملتتان منعکس خواهد شد. به [سخنان] ما گوش ندادند».

اسد با اشاره به اینکه سیاستمداران غربی کوته نظر هستند، خاطر نشان کرد: «آنچه که چند روز پیش در فرانسه رخ داد ثابت کرد آنچه گفتیم صحیح است و این رخداد به منزله بازخواست سیاست‌های راوپا بود، زیرا اروپا مسئول رخدادهای منطقه ما و فرانسه است و شاید مسئول رخدادهای گذشته در سایر کشورهای اروپایی نیز باشد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار