امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۳:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13965
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 210
شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه در بازار سرمایه فارغ از مسائل انتخاباتی ...

شهریار شهمیری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه در بازار سرمایه فارغ از مسائل انتخاباتی شرایط انتظاری، سردرگمی و دغدغه‌های موجود تمام شده است، گفت: به همین دلیل بازار سرمایه روند طبیعی خود را طی خواهد کرد.

این کارشناس بازار سهام با تأکید براینکه بورس نقش اساسی و انکارناپذیری در تولید ملی دارد، تصریح کرد: با توجه به بحث تحریم‌ها باید به تولید توجه بیشتری شود؛ بهترین محل برای حمایت از این بخش مهم بازار سرمایه است.

شهمیری ادامه داد: هر کسی که به عنوان رئیس جمهور این ملت انتخاب می‌شد، محکوم به حمایت از بازار سرمایه است؛ چرا که چاره‌ای جز حمایت از تولید و تأمین سرمایه شرکت‌های تولیدی در جریان تحریم‌ها ندارد.

مدیرعامل کارگزاری سهم‌آشنا با اشاره به حضور محمدرضا نعمت‌زاده، رئیس ستاد انتخاباتی (حسن روحانی) در تالار معاملات بورس، خاطرنشان کرد: ایشان با حضور در تالار و ارائه دیدگاه‌ها نگاه بازار را نسبت به دولت احتمالی خود در آینده مطمئن کرد و بر حمایت از این بازار تأکید کرده بود.

وی ادامه داد:‌ مطمئناً‌ با شرایط به وجود آمده و انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب یازدهم کشور شرایط مبتنی بر حمایت و حرکت روبه‌جلو رقم خواهد کرد.

شهمیری با بیان اینکه بازار باید مواظب هیجانات نیز باشد، خاطرنشان کرد: به غیر از هیجانات روانی بازار باید مواظب پارامترهای تأثیرگذار غیر اقتصادی نیز باشد.

وی با اشاره به انتقال سرمایه‌های بازارهای غیرمولد به بازار سرمایه (بورس)، گفت:‌ بازار طی روزهای آینده روند مثبتی را طی خواهد کرد؛ یادآور می‌شوم پیش از این تمام کاندیداهای ریاست جمهوری هم بر این امر که باید در شرایط تحریم بورس کشور که نماز رونق اقتصاد است، حمایت شود و تمام سیاست‌ها و اقدامات روی محور همین امر انجام پذیرد.

به گزارش فارس، روز گذشته شاخص کل بورس با افزایش 951 واحدی روی قله 46 هزار واحد ایستاد و از نیمه آن عبور کرد تا ارزش این بازار به بیش از 222 هزار و 308 میلیارد تومان برسد.

براساس این گزارش، روز گذشته بیش از 460 میلیون سهم به ارزش 173 میلیارد تومان داد و ستد شد و اکثر شرکت‌ها با صف خرید قابل توجهی مواجه شدند.

همچنین، بورس اوراق بهادار که در هفته‌های گذشته تحت تاثیر نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری به فاز احتیاط و رکود رفته بود، در ساعات ابتدایی معاملات هفته و با مشخص شدن نتیجه اولیه انتخابات رشد جهشی خود را آغاز کرد و به نیمه 46 هزار واحد نزدیک شد و در محدوده 46 هزار و 623 واحد تثبیت شد.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها