امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139653
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید مجیدی، مجتبی راعی،ناصر تقوایی،یونس شکرخواه،لیلا حاتمی،محمد باقر قهرمانی، مجید شیخ انصاری و رمضانعلی

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجید مجیدی، مجتبی راعی،ناصر تقوایی،یونس شکرخواه،لیلا حاتمی،محمد باقر قهرمانی، مجید شیخ انصاری و رمضانعلی حیدری خلیلی( به عنوان شخصیت حقوقی و سرپرست بنیاد سینمایی فارابی) به عنوان هیات امنای مدرسه ملی سینمای ایران منصوب شدند.

در حکم اعضای هیات امنا آمده است:"سینمای پر افتخار ایران به پشتوانه فرهنگ درخشان و دیرپای اسلام و ایران به زبان گویای ریشه دارترین ارزشهای انسانی روزگارمان تبدیل شده است.اینک زمان نهادینه کردن این تجربه گرانسنگ و انتقال آن به نسل های آینده و به روز رسانی هنر و صنعت سینما با بهره گیری از آزموده های جهانی فرا رسیده است."مدرسه ملی سینمای ایران" با چنین مأموریتی راه اندازی و شما که پیشینه ای درخشان در اعتلای هنر هفتم این سرزمین دارید ، به موجب این حکم ، به سمت عضو هیأت امنای مدرسه ملی سینمای ایران منصوب می شوید.امیدوارم با تدبیرتان این مدرسه به مرکز پویا ،روزآمد و درخور نام سینمای بلند آوازه ایران تبدیل شود.این مدرسه می تواند حلقه وصلی بین اهالی سینما و نوید بخش آینده ای پر امید برای اعتلای این هنر و مرکزی برای تولید اندیشه های ناب ریشه دار در فرهنگ اسلامی و ایرانی باشد.موفقیت های روز افزونتان را در انجام این مأموریت سترگ از خداوند متعال خواستارم."

نخستین جلسه هیات امنای مدرسه ملی سینمای ایران عرص روز سه شنبه 23 دی با حضور دکتر "حجت الله ایوبی" به عنوان رئیس سازمان سینمایی  و رئیس هیات امنای این مدرسه برگزار شد.

محل تشکیل این مدرسه واقع در ساختمان شماره 2 سازمان سینمایی واقع در: خیابان فاطمی غربی،بعد از تقاطع کارگر،نبش سیندخت،کوچه هما،پلاک 33 است.

هیات موسس این مدرسه را علی جنتی ،حجت الله ایوبی و مجید مجیدی تشکیل می دهند و اعضای هیات مدیره آن نیز دکتر روح الله حسینی ،لیلا حاتمی، سعید پور اسماعیلی هستند.

مدرسه ملی سینمای ایران پس از انجام تشریفات قانونی و نهایی شدن کلیه مراحل تاسیس با برگزاری مستر کلاس ،کارگاه ها و تک درس های آموزشی کار خود را رسماً آغاز خواهد کرد.

در نخستین جلسه هیات امنای مدرسه ملی سینمای ایران ،ابتدا حجت الله ایوبی در خصوص اقدامات صورت گرفته در مسیر راه اندازی این مدرسه گزارشی را ارائه کرد و گفت: الگوی تاسیس این مدرسه ترکیبی از نظام حوزه ودانشگاه و بر اساس الگوی ایرانی " استاد – شاگردی" است که بر خلاف  روند جاری دانشگاه‌ها ، قرار است کارگاه محور باشد.

در ادامه ،هر یک از اعضای هیات امنا بر اهمیت و ضرورت راه اندازی این مدرسه تاکید کرده و نظرات خود را در چگونگی شکل گیری وتوسعه مدرسه ملی سینمای ایران مطرح کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار