امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139683
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه ...

احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اینکه عواقب کاهش قیمت نفت نصیب همه کشورهای منطقه می‌شود گفت: کشورهای منطقه و تولیدکنندگان نفت باید تمهیدات لازم را در این باره اتخاذ کنند.

وی کاهش کنونی قیمت نفت را امری فراتر از تصمیم‌گیری کشورهایی چون عربستان و قطر خواند و افزود: الان خود آمریکایی‌ها تولید نفتشان را افزایش دادند و تلاش گسترده‌ای در جهت کاهش قیمت نفت صورت می‌دهند که خوب است کشورهای عربی تولیدکننده نفت به این امر واقف باشند.

دستغیب درآمد نفتی را یک سوم بودجه سال 94 کشور خواند و با اشاره به اینکه کاهش قیمت نفت فرصت خوبی برای کشور است گفت: در نتیجه این کاهش قیمت مجددا اثبات می‌شود که درآمد نفتی تکیه‌گاه مناسبی برای ما نیست.

وی توجه جدی‌تر به بحث اقتصاد مقاومتی را نتیجه مثبت دیگر کاهش قیمت نفت ذکر کرد و تصریح کرد: این موضوع به تدریج در حال خارج شدن از دستور کار مدیران بود که اکنون و با روند کنونی قیمت نفت فضا برای ارائه پیشنهادها و ابتکارها در زمینه اقتصاد مقاومتی مهیاتر می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم حرکت به سمت حذف درآمدهای نفتی از بودجه کشور به سخنان دیروز رئیس‌جمهور در بوشهر اشاره کرد و گفت: شفاف سخن گفتن بالاترین مقام اجرایی کشور با کشورهای منطقه در مورد کاهش قیمت نفت اقدامی مثبت است که توجه آنها را به اهمیت موضوع جلب می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها