امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139701
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری(ع) اظهار کرد: شیعیان گروه اهل نجات هستند، البته باید یار و یاور ائمه اطهار(ع) با انجام برنامه‌ها و فعالیت‌هایشان باشند.

وی افزود: قیام حضرت مهدی(عج) به چشمه آب حیات تعبیر شده و ماء معین در حقیقت حضرت مهدی(عج) است و این تشبیه مهمی است زیرا حیات همه موجودات از آب بوده و آفرینش ما نیز از آب است.

این مرجع تقلید یادآور شد: همانگونه که انسان به آب نیازمند است به ظهور حضرت نیز نیاز دارد، آب حیات حقیقی اوست که مایه حیات جامعه بشری می‌شود و او می‌تواند عدالت را اجرا کند.

وی با بیان اینکه برخی از کارها تصور می‌کنیم حمایت است ولی در واقع به امام لطمه می‌زند گفت: بدگویی‌ها و کارهایی که از سوی برخی‌ها انجام می‌شود و به مقدسات دیگران حمله می‌کنند و اینگونه تصور می‌کنند که حمایت است در صورتی که حمایت نیست و سبب می‌شود که مسلمانان در برابر دشمنان متفرق شوند.

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی یادآور شد: این درست نیست که اتحادیه اروپا تشکیل شود، ولی مسلمانان به جان هم بیفتند و امیدواریم با عمل خود جزو فرقه ناجیه باشیم.

وی ادامه داد: شما به عنوان نخبگان و مومنان باید به خانواده‌ها و جوانان رسیدگی کنید و در خانواده، محله و کوچه ممتاز باشید، باید مراقب جوانان باشید زیرا خطرات فراوانی جوانان را تهدید می‌کند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه شنیدید که خطر داعش به اروپا سرایت کرده است و در حمله به دفتر روزنامه 10 نفر کشته شدند، 17 نفر مجروح شدند و دو فقره گروگان‌گیری شد، افزود: این اتفاق در جاهای دیگر نیز روی می‌دهد، به یقین این کار را محکوم می‌کنیم و ترور نه درباره دوست و نه درباره دشمن درست نیست و اسلام ترور را ممنوع کرده است.

آیت الله مکارم‌شیرازی تصریح کرد: سه عکس العمل درباره این حادثه نشان دادند، ابتدا راهپیمایی میلیونی کردند، روسای کشور در پاریس جمع شدند و این قضایا را محکوم کردند زیرا تمام اروپا به وحشت افتاده بود.

وی با بیان اینکه کار را از داعش عمومیت دادند و به تمام مسلمانان حمله کردند، در حالی که تکفیری‌ها از اسلام بیگانه هستند، گفت: علمای اسلام در قم، الازهر و سوریه کنگره برگزار کردند و همه گفتند اینها ارتباطی با اسلام ندارد.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: روزنامه‌ای که به آن حمله شده قول داده کاریکاتورهایی که از پیامبر اکرم(ص) طراحی کرده را به 16 زبان منتشر می‌کند، این کار عاقلانه نیست؛ کاریکاتور اهانت‌آمیز بکشید و به همه مسلمانان اعلام جنگ می‌دهید در حالی که از داعش ضربه خوردید.

وی خاطرنشان کرد: شما ریشه‌ها را باید پیدا کنید و خشک کنید، ارتش و جمعیت مردمی عراق داعش را ریشه‌کن می‌کنند، به شرطی که جلوی کمک‌ها را به داعش را بگیرید اگر کمک به آنها نشود، یک ماه دوام نمی‌آورند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: باید عاقلانه برخورد کرد نه اینکه به سراغ کارهای تند، بی‌دلیل و دشمن زیاد کن رفت، با راهپیمایی به طور موقت تسکین می‌دهید، ولی آتش زیر خاکستر می‌ماند بنابراین باید ریشه‌ها خشکانده شود.

انتهای پیام/78003/صا40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها