امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139707
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در پایان سفر هیئت دولت به بوشهر در جمع خبرنگاران با تشکر از مردم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز در پایان سفر هیئت دولت به بوشهر در جمع خبرنگاران با تشکر از مردم بوشهر برای استقبال و عذرخواهی از مردم شهرستان‌هایی که رئیس جمهور موفق به دیدار با آنان نشد، اظهار داشت: استان بوشهر جزء استان‌هایی است که استعداد زیادی برای توسعه و پیشرفت دارد، بوشهر استان مرزی و مرزبانی خوب است که همیشه باید از این مرزبانی سپاسگزار باشیم.

وی تصریح کرد: این دولت سیاستش تعامل سازنده با جهان به ویژه همسایگان جنوبی است که رابطه خوبی از دیرباز با این کشورها داشتیم و امیدواریم بوشهر نیز بتواند رابطه خوبی با همسایگان و فعال‌تر از گذشته داشته باشد.

رئیس جمهور بیان کرد: یکی از مصوبات سفر دولت به بوشهر تصویب ساخت راه دوم خروجی جدید برای بوشهر است که موجب عمران و آبادانی شهر باشد و از تنگناهایی که وجود دارد فاصله بگیرد که در مورد این طرح در تهران تصمیم گرفته شد البته هزینه‌های زیادی دارد اما دولت یازدهم آن را عملیاتی و اجرایی می‌کند و امیدواریم تا پایان سال 95 عملیاتی شود.

روحانی گفت: برای مشکل فاضلاب بوشهر که سال‌هاست از مطالبات مردم بوشهر بوده تصمیم گرفتیم طرح را بخش بخش کرده و تا پایان دولت یازدهم اعتبار لازم را اختصاص دهیم که در بوشهر تکمیل شود.

وی گفت: راه دوم برازجان به گناوه و دیلم در سال‌های 94 و 95 عملیاتی خواهد شد و اعتبارات لازم را برای آن پیش‌بینی کردیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: به وزارت نفت دستور دادیم طرح‌هایی همچون آبخیزداری و آبخوانداری را اجرایی کند، ضمن اینکه در زمینه بندر نیز امروز طرح توسعه بندر آغاز شد و با این طرح طرفیت بندر بوشهر دو برابر خواهد شد و نخستین فاز آن در سه سال آینده تکمیل می‌شود.

روحانی گفت: امروز این بندر ظرفیت صادرات 7 میلیون تن کالا را دارد که با تکمیل طرح توسعه این ظرفیت به 15 میلیون تن خواهد رسید، ضمن اینکه در حال حاضر شناورهایی با تناژ 30 هزار تن می‌توانند در بندر بوشهر پهلو بگیرند که تا پایان تکمیل طرح توسعه این ظرفیت به 50 هزار تن خواهد رسید.

وی اضافه کرد: منطقه آزاد بوشهر نیز که می‌تواند موجب تحول در بوشهر شود در دولت به تصویب رسیده و به زودی بعد از پایان سفر به بوشهر آن را به مجلس تقدیم می‌کنیم تا منشاء تحول بزرگی برای استان بوشهر باشد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در این سفر برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام از طریق سرمایه در گردش 330 میلیارد تومان اختصاص دادیم ضمن اینکه دو واحد نیروگاه اتمی در بوشهر احداث خواهد شد تفاهم‌نامه با کشور سازنده بسته شده و این پروژه هم در توسعه و اشتغال بوشهر نقش مهمی خواهد داشت.

روحانی اضافه کرد: بوشهر در صنعت گردشگری هم استعداد زیادی دارد و تصمیم گرفتیم دو دهکده توریستی در بوشهر تاسیس کنیم و دولت مقدمات اولیه برای این کار را برای جذب سرمایه آماده خواهد کرد.

اظهار داشت: در مورد روستاهای اطراف نیروگاه به وزیر کشور دستور دادم مسئله را دنبال کند اما این روستاها از نظر حفاظتی مشکلی ندارند و نیروگاه اتمی بوشهر نیز مشکلی ندارد که مردم نتوانند در کنار آن زندگی کنند. نیروگاه اتمی از نظر حفاظت نیز حداکثر ایمنی را داشته و زیر نظر آژانس بین‌المللی فعالیت می‌کند.

رئیس جمهور تاکید کرد: وزیر کشور با همکاری استانداری بوشهر موضوع مربوط به ساکنان روستاهای اطراف نیروگاه اتمی بوشهر را دنبال می‌کند.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد حمایت‌های مجموعه‌های نفت و تیم‌های ورزشی استان بوشهر گفت: در خصوص تیم‌های ورزشی که در بخش دولتی هستند، به دنبال این هستیم که دولت‌زدایی کنیم و به بخش خصوصی واگذار شود. اما با وجود ظرفیت‌های اقتصادی و انرژی بوشهر وزارت نفت باید برای کمک به ورزش بوشهر وارد عمل شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی در مورد رهاورد سفر دولت در بخش کشاورزی و آب شرب گفت: دولت همه طرح‌هایی که ردیف بودجه دارند دنبال خواهد کرد و با وجود طرح‌های نیمه تمام اما در بودجه‌های سنواتی برای این طرح‌ها تدبیر شده است.

وی با اشاره به تصویب 11 پروژه مهم و کلیدی برای استان بوشهر گفت: این 11 پروژه از مواردی بوده که در دولت یازدهم انجام می‌دهیم و از موارد مهم نیز غافل نیستیم اما بنای ما در استان‌ها این است که آنچه در این دولت می‌توانیم کامل کنیم یا اقدام اساسی می‌توانیم انجام دهیم را وعده دهیم، البته بعضی طرح‌ها زمان‌بر است اما طرح‌های استان بوشهر را دنبال می‌کنیم.

روحانی ادامه داد: در کنار ساخت دو نیروگاه جدید اتمی در بوشهر که تولید برق خواهد داشت دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن هم برای تولید آب شیرین احداث می‌شود اما اینگونه طرح‌ها در پایان این دولت عملیاتی نمی‌شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی در مورد استفاده از ظرفیت نیروی انسانی استان بوشهر در عرصه‌های مدیریتی خاطرنشان کرد: بوشهر لیاقت همه چیز را دارد که به بالاترین رده توسعه برسد که باید به دست نخبگان این کار انجام شود.

وی ادامه داد: به همه مسئولان تاکید داریم از نیروهای محلی و بومی در پست‌های مدیریتی استفاده کنند اما در دولت برای انتصاب افراد بحث اینکه فرد مورد نظر اهل کدام استان است را مطرح نمی‌کنیم در واقع ما خود را بوشهری می‌دانیم و همه ما ایرانی هستیم تفاوتی در این زمینه وجود ندارد.

روحانی گفت: بوشهر از نظر فعالیت‌های فرهنگی و نشریات جزء استان‌های قوی بوده و نشریات استان با تفکرات مختلف فعال هستند که این امر موجب نشاط فرهنگی است و بوشهر همه استعدادهای لازم را برای پیشرفت و توسعه دارد.

رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی در مورد مطالبات دیرینه مردم استان بوشهر در عرصه اشتغال گفت: بر اساس بودجه تعیین شده در دولت بوشهر سومین استان کشور است و دولت نیز به الزامات خود عمل کرده، بوشهر استانی است که قرار است دو نیروگاه اتمی جدید در آن احداث شود و از مسئولان می‌خواهیم برای جذب نیرو در دو نیروگاه اتمی جدید از نیروهای بومی استفاده کنند.

روحانی در مورد مصوبات سفر به بوشهر هم گفت: ساخت 11 پروژه در سال‌های 94 و 95 با 603 میلیارد تومان اعتبار از مصوبات سفر دولت به بوشهر است.

انتهای پیام/2255/غ40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار