امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139739
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح نخستین بنیاد خیریه تخصصی بیماران ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح نخستین بنیاد خیریه تخصصی بیماران ضایعه نخاعی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر 2100 مرکز تخصصی ویژه معلولان در کشور بهره‌برداری شده است، اظهار داشت: قسمت عمده‌ای از این مراکز توسط خیرین و معلولان فعال هستند.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات توانبخشی، درمانی، توانمندسازی، خدمات در منزل و ... بخشی از خدماتی است که توسط مراکز تخصصی ویژه معلولان ارائه می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمار بیماران ضایعه نخاعی، گفت: هم‌اکنون 100 هزار بیمار ضایعه نخاعی در کشور وجود دارد که از این تعداد 12 هزار و 500 نفر به صورت مستقیم تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و از خدمات مستمر این نهاد استفاده می‌کنند ضمن اینکه مابقی بیماران ضایعه نخاعی نیز به صورت موردی از بهزیستی خدمت می‌گیرند.

هاشمی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی بیماران ضایعه نخاعی در جنوب تهران، گفت:‌این مرکز نیز از بهمن ماه در منطقه جنوب تهران (مولوی) افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین در خصوص زمان  مبلغ عیدی مددجویان گفت: به میزان یک ماه مستمری به میلیون و 100 هزار نفر از مددجویان عیدی پرداخت خواهد شد به طوری که عیدی مددجویان در بهمن ماه به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر پرداخت عیدی به مددجویان بسته‌های امنیت غذایی نیز به مددجویان و نیازمندان شناسایی شده از طرق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع خواهد شد.

به گزارش فارس، رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه مصاحبه خود به آخرین وضعیت فوت سه نفر از معلولان در آسایشگاه پدربزرگ واقع در پاکدشت اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که مسائل محیطی و پرستاری دخالتی در فوت این سه معلول نداشته است ضمن اینکه ما همچنان منتظر نتیجه نهایی پزشکی قانونی هستیم که پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده این گزارش آماده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها