امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139742
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از مدتها گذشت زمان و شهید شدن چند نفر در راه امر به معروف و نهی از منکر، وضعیت امر به ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بعد از مدتها گذشت زمان و شهید شدن چند نفر در راه امر به معروف و نهی از منکر، وضعیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی ایران را به وخامت کشاند و این فریضه الهی بین آحاد مردم کمرنگ و کمرنگ‌تر شد تا آنجاییکه حتی اگر کسی هم مقابل گناهی می‌ایستاد دیگران نه تنها از منکرشان دست برنمی‌داشتند بلکه با آمر به معروف بسیار بد برخورد می کردند.

با وجود دستگاه‌های مسئول زیادی که مستقیم یا غیرمستقیم به امر‌ به معروف و نهی از منکر مرتبط بودند مانند ستاد احیا، اما هیچگاه حمایت جدی‌ای از آمران به معروف و ناهیان از منکر صورت نگرفت.

همین امر باعث شد تا مسئولان به فکر تهیه طرحی برای حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بیفتند. سرانجام این طرح که توسط کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تهیه شده بود، در تاریخ اول تیرماه سال 93 در صحن علنی مجلس به عنوان طرحی دوفوریتی اعلام وصول شد.

این طرح در تاریخ شانزدهم مهر سال جاری با 156 رای موافق، 23 رای مخالف و 8 رای ممتنع به تصویب رسید و به شورای نگهبان رفت. اما در تاریخ 13 دی 93 سخنگوی شورای نگهبان از رد این طرح 24 ماده‌ای توسط این شورا خبر داد و گفت که « در چهارده بند از این طرح، ایرادات عمدتا موارد مغایرت با قانون اساسی است.»

بعد از تمام این ماجراها، طرح دوباره به کمیسیون فرهنگی و کمیسیون مشترک رفت تا ایرادات وارده برطرف و نظر شورای نگهبان تامین شود. روز گذشته آخرین جلسه کمیسیون مشترک برگزار شد و سید علی طاهری،‌سخنگوی کمیسیون فرهنگی به خبرنگار قضایی ما گفت: تمام ایرادات مطرح و بررسی شده است ولی هنوز جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته است.

قرار است جمع‌بندی نهایی در دو هفته آینده که جلسه کمیسیون مشترک برگزار می‌شود، صورت بگیرد و بعد از آن طرح دوباره به صحن علنی مجلس شورای اسلامی برود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها