امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139745
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، محقق و پژوهشگر تاریخی کشور، صبح امروز در این همایش اظهار داشت: کاشان بزرگ دارای انواع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کاشان، محقق و پژوهشگر تاریخی کشور، صبح امروز در این همایش اظهار داشت: کاشان بزرگ دارای انواع معماری‌ ها و جاذبه‌های تاریخی و گردشگری متفاوت به صورت‌های زیرزمینی، همسطح زمین، مرتفع از زمین و هوایی است.

رضا نوری شادمهانی افزود: شهر زیرزمینی نوش‌آباد، منطقه باستانی فیض‌آباد به عنوان اثر همسطح زمین، محوطه باستانی سیلک به عنوان یک اثر مرتفع وچارتاقی نیاسر به عنوان معماری رجوع به آسمان مورد توجه می‌باشد.

وی با اشاره به دیدگاه‌ها و نظرهای تغییر یافته درمورد گردشگری، بیان کرد: معماری دارای اشکال متفاوت از جمله معماری محل معماری نشانه و رخداد می‌باشد که در کاشان معماری نشانه بسیاری وجود دارد.

این استاد دانشگاه کاشان، گردشگری را دارای یک شمشیر دو لبه ذکر و عنوان کرد: از سویی می‌توان درآمدزا و از سویی آسیب‌رسان مورد نقد قرار گیرد.

وی با تأکید بر لزوم حفظ و نگهداری و احیای محوطه‌های تاریخی و باستانی ایران تصریح کرد: متأسفانه رعایت حریم و اصول بین‌المللی برای حفظ و نگهداری برخی آثار مورد توجه قرار گرفته و باید توجه داشته باشیم که آثار تاریخی مانند تپه‌های سیلک و تخت جمشید در دنیا منحصر به فرد و بی‌نظیر هستند و چنانچه به این آثار تاریخی خساراتی وارد شود غیر قابل جبران است.

همایش یکروزه جایگاه نقش گردشگری در توسعه اقتصاد منطقه کاشان با همکاری شهرداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مجتمع خورشید اردهال کاشان برگزار میشود.

کارگاه‌های آموزشی و نشست مشترک بین شهرداری و میراث فرهنگی کاشان با موضوع توسعه گردشگری منطقه از برنامه‌های جنبی این همایش یکروزه است.

انتهای پیام/2406/ل30/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها