امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139746
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس هوشنگ خندان‌دل در صد و چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور اظهار داشت: در سال 1372 بر اساس قانون ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس هوشنگ خندان‌دل در صد و چهاردهمین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور اظهار داشت: در سال 1372 بر اساس قانون شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این شورا با حضور دستگاه‌های ذیربط از جمله پلیس راهور، نماینده وزارت راه و شهرسازی، وزارت ارتباطات، سازمان محیط زیست، سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور و رئیس شورای عالی استانها با مسئولیت وزارت کشور برگزار می‌شود.

خندان‌دل‌ خاطرنشان کرد: در شورای عالی ترافیک به موضوعات حمل و نقل درون‌شهری می‌پردازد و مسائل مربوط به حمل و نقل برون‌شهری در این شورا مطرح نیست و در این جلسات مشکلات حمل و نقل درون‌شهری مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد.

معاون وزیر کشور در امور شهری و روستایی اظهار داشت: در این جلسات سیاستگذاری‌های استاندارد‌ها و دستورالعمل‌ها مورد بحث قرار گرفت و ضوابط آن تصویب شد.

خندان‌دل یادآور شد: در دستور کار جلسه امروز ضوابط خودروهایی که به عنوان خودروی ون در حمل و نقل شهری به کار گرفته می‌شود مورد بررسی قرار گرفت و ضوابط آن با کمی اصلاحات مورد تصویب اعضای شورای عالی ترافیک کشور قرار گرفت.

وی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه آیا خودروهای ون غیراستاندارد از رده خارج می‌شوند گفت: طبیعتا تصویب این ضوابط برای خودروهای ونی است که از این پس وارد چرخه حمل و نقل عمومی می‌شوند و خودروهای ون که با این ضوابط تطبیق پیدا نمی‌کند به مرور زمان یا تطبیق داده می‌شوند و یا از رده خارج خواهند شد.

خندان‌دل بیان داشت: در جلسه امروز ضوابط استاندارد ارتفاع داخل کابین مشخصات صندلی، ارتفاع کف خودرو تا پیاده‌رو و قدرت موتور و سایر تجهیزات ایمنی در خودروهای ون مورد تصویب قرار گرفت.

وی بیان داشت: مشخصات ظاهری این خودرو نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که بر این اساس رنگ‌های زرد و یا نارنجی در خودروهای ون استفاده می‌شود.

در ادامه این جلسه خندان‌دل به دستورالعمل دیگر این جلسه اشاره کرد و گفت: در دستور جلسه امروز اصلاح آئین‌نامه ماده 15 قانون تخلفات رانندگی که در اسفند سال 89 به تصویب و در سال 90 ابلاغ شد مورد بررسی قرار گرفت و در این ماده پارک‌های حاشیه‌ای خیابان‌ها مورد نظر است که در جلسه امروز برخی از دیدگاه‌های جدید در این آئین‌نامه مطرح شد.

رئیس شورای عالی ترافیک درباره آلودگی هوا اظهار داشت: اصلی‌ترین ماموریت شورا ساماندهی حمل و نقل درون‌شهری است و در صورت لحاظ استاندارد‌های لازم شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.

وی گفت: حمل و نقل عمومی اگر از نابسامانی برخوردار باشد سهم قابل توجهی را در افزایش آلاینده‌ها ایفا می‌کند بنابراین آئین‌نامه خوبی برای معاینه فنی خودروها تصویب و به هیأت‌ وزیران ارسال شد و معاینات فنی از یک سیستم یکپارچه در کشور بهره‌مند می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها