امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139763
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش معاونان عملیات فرماندهی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در همایش معاونان عملیات فرماندهی انتظامی استان& zwnj;های سراسر کشور اظهار داشت: معاونت عملیات در قلب و مرکز نیروی انتظامی قرار داشته و محوریت انجام مأموریت‌های نیروی انتظامی را برعهده دارد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: با اصلاح ساختاری ناجا در سال 85 و تخصصی و حرفه‌ای کردن ناجا که در ابتدای ادغام یک ساختار پیوندی داشت موجب شده بود که تعدد پلیس و معاونت‌های مأموریتی داشته باشیم و طرح ها و عمل‌ها و آمارها یکسان و یکپارچه نباشد و در سازمان‌های بالادست نیز کسی پاسخگو نبود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این مطلب گفت:‌ در آن زمان حتی آمارها چند گونه بود و آمارهای استانها با مراکز نیز قابل تطبیق نبود و تشکیل معاونت عملیات بنایش این بود که بخش عملیات و مأموریت ناجا را یکی کنیم.

وی گفت:‌ پر واضح است که معاونت عملیات مسئولیت اجرایی ندارد و اجرا در استانها است و بخشی نیز مانند صدور گواهینامه و... در مرکز متمرکز است.

سردار احمدی‌مقدم ادامه داد: برای یکپارچه کردن عملیات و هماهنگ کردن در صحنه 7 سال پیش طرح مشترکی را ابلاغ کردیم و معاونت عملیات طراحی شد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این مطلب که معاونت عملیات مسئول هدایت عملیات در نیروی انتظامی است، تصریح کرد: هر افسر ستاد در هر بخشی از ستاد که باشد پنج وظیفه را برعهده دارد که عبارتند از تهیه اخبار، تهیه برآورد از وضع موجود و امکانات و شناسایی حریف و تهدیدات و ارائه راهکارهای برتر؛ همچنین تهیه پیوست، طرح و دستور، نظارت و تجزیه و تحلیل از وظایف بعدی افسران ستاد است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: عملیات ناجا به دو صورت انجام می‌گیرد؛ بخش زیادی از آن تقویمی است مثل انتخابات، اجرای طرح‌های نوروزی، طرح‌های تابستانی، طرح دریا و مفاسد اجتماعی که عموماً در اواسط بهار شدت بیشتری می‌گیرد و یکسری دیگر از عملیات‌های ناجا پیش‌بینی نشده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها