امروز : پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 29
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139767
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در همایش «یاوران مدارس ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در همایش «یاوران مدارس از هامون تا مکران& raquo; گردهمایی سیستانی و بلوچستانی‌های مقیم خراسان رضوی که امروز در مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: حرکت جامعه خیرین 17 سال گذشته در جوار ثامن‌الحجج آغاز شد و ما آن زمان تعداد انگشت‌شماری بودیم که این حرکت فرهنگی را در کشور پایه‌گذاری کردیم.
وی ادامه داد: در آن زمان 16 میلیارد و 800 میلیون تومان توسط خیرین تعهد شد که این میزان در سال بعد به 40 میلیارد تومان و همان‌طور ادامه یافت که در سال 88 و زمانی که کمک دولت 386 میلیارد تومان بود، کمک خیرین 740 میلیارد تومان شد.
حافظی اضافه کرد: در زمان حاجی‌بابایی وزیر سابق آموزش و پرورش نیز کمک دولت برای مدرسه‌سازی بیش از 500 میلیارد تومان شد اما کمک خیرین مدرسه‌ساز به یک هزار و 84 میلیارد تومان رسید.
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور به خیرین مدرسه‌سازی همچون آقای ابراهیمی اشاره کرد و گفت:‌ این خیر در ابتدا با احداث یک مدرسه، فعالیت خود را آغاز کرد اما در سال‌های بعد این میزان افزایش یافت به طوری که مصمم شده است تا پایان عمر هر سال مدرسه‌سازی کند.
وی به ماجرای یک مرد نابینا اشاره کرد که در مشهد زندگی می‌کند و بیان داشت:‌این مرد نابینا که یک مقنی است، حاصل درآمد زندگی خود را به ساخت مدرسه‌ای اختصاص داد و به عنوان سرایدار مدرسه مشغول به کار شد؛ این خیر می‌گوید، «آهنگ دلنشین بچه‌ها برای من زندگی‌ساز است».
حافظی به تعداد خیرین مدرسه‌ساز کشور اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون 550 هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور و هزار خیر مدرسه‌ساز در سراسر جهان وجود دارد.
وی در خصوص 6 هزار و 800 پروژه نیمه‌تمام دولتی نیز گفت: مجلس قانونی را تصویب کرد که براساس آن خیرین‌ می‌توانند پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی را تکمیل کنند و بر این اساس خیرین‌ مدرسه‌ساز تاکنون اتمام 1500 پروژه نیمه‌تمام دولتی را تعهد کرده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار