امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13977
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 73
علیرضا حاتم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای در ...

علیرضا حاتم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به رویکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای برای در دستور کارقراردادن آموزش‌های الکترونیکی اظهار داشت: یکی از رویکردهای سازمان، ارائه آموزش براساس سفارش بازار کار است و سعی شده از مسیر عرضه‌محوری به سمت تقاضامحوری حرکت شود.

وی تأکید کرد: هر چقدر بتوان آموزش‌هایی که در مراکز وجود دارد را به سمت تقاضا ببریم، اثربخشی آموزش‌ها بیشتر خواهد شد.

مدیرکل نظارت و بهسازی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه امسال به استان‌ها و مراکز ابلاغ شده تا آموزش‌هایی که تخصیص اعتبار خواهند شد براساس تقاضا باشد، عنوان کرد: این روش موجب می‌شود تا کارجویان براساس نیاز بازار، مهارت‌های لازم را فرابگیرند و این موضوع جزء برنامه‌های سازمان قلمداد می‌شود.

وی با اشاره به سند راهبردی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: کیفی‌سازی آموزش‌ها از دیگر رویکردهای دوره‌های آموزشی سازمان است تا بتوان سطح مهارت را در میان افراد افزایش داد.

حاتم‌زاده در پاسخ به این سؤال که ویژگی رویکرد تقاضامحوری چیست و درگذشته چگونه عمل می‌شده است؟ بیان داشت: این سازمان در برخی از بخش‌ها براساس روال سنوات گذشته آموزش‌هایی ارائه می‌داد که مربوط به رشته‌های جوشکاری و نظایر آن بوده است که این مدل براساس شرایط موجود دانشگاه‌ها در ارائه رشته‌های مختلف است.

به گفته مدیرکل نظارت و بهسازی سازمان آموزش و فنی حرفه‌ای کشور، در شرایط کنونی سفارش‌ها به دو گونه و براساس نیاز افراد و یا بنگاه‌های اقتصادی است که سازمان نیز با توجه به نوع درخواست‌ها، خدمات متقابل ارائه می‌کند و در حقیقت به دنبال دوره‌هایی هستیم که بازار کار از افراد طلب می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر کدام رشته‌ها بیشترین تقاضا را دارند، گفت: رشته‌هایی مانند بهینه‌سازی مصرف انرژی از جمله رشته‌های جدید بوده که نیاز  بازار کار است و عایق‌کاری، کنترل‌های هوشمند، جوشکاری، آموزش‌های ساختمانی، نانوایی و رشته‌های مورد نیاز در تفاهم‌نامه‌های مختلف از جمله این رشته‌ها هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار