امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139775
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود واعظی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور ترکیه در ادامه رایزنی‌ها و ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمود واعظی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور ترکیه در ادامه رایزنی‌ها و ملاقات‌ های خود در آنکارا با «لطفی الوان» وزیر حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین با مرور موضوعات مورد علاقه بین دو کشور از جمله در حوزه‌های ارتباطاتی در خصوص همکاری‌های مخابراتی و تداخلات فرکانسی و تعاملات مشترک در مجامع تخصصی بین‌المللی ICT هم گفت‌وگو کردند.

موضوع توسعه مشارکت در امور حمل و نقل از جمله همکاری‌های ریلی، جاده‌ای، اتصال شبکه راه‌آهن کشورمان به ترکیه و حمل و نقل دریایی و هوایی، از دیگر مباحث مورد گفت‌وگو بین وزرای دو کشور بود.

واعظی در این ملاقات با توجه به اهداف تجاری تعیین شده بین دو کشور و اهمیت توسعه ارتباطات و مبادلات دوجانبه، تحقق این اهداف ضروری را منوط به توسعه و گسترش زیرساخت‌های ارتباطی و فنی دانست و نسبت به افزایش رایزنی و هماهنگی بیشتر بین دو کشور به ویژه در نقاط مرزی تاکید کرد.

نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور ترکیه با اشاره به تردد بیش از 60 هزار کامیون در سال از دو سوی مرزها و انتقال کالاهای دو کشور به مقصد بازارهای مقصد، تسهیل رفت و آمد کامیون‌‌ها را خواستار و افزود: تسریع در ترخیص کامیون‌ها در مرزهای دو کشور امری ضروری است.

در این دیدار طرفین اهمیت تسریع و اتخاذ تصمیم مشترک برای حل و فصل موضوع حمل و نقل و تعیین نرخ سوخت را با مرور سوابق و مذاکرات طولانی گذشته مورد تبادل نظر قرار دادند.

ایران و ترکیه با هدف گذاری رسیدن به حجم مبادلات 30 میلیارد دلاری برای سال 2015، مصمم هستند تا گام نخست حرکت به سمت توسعه مبادلات و همکاری‌های دوجانبه را در مسیر اهداف بلند مورد نظر تحقق بخشند. رفع موانع فنی و اجرایی و تلاش برای تحقق این اهداف از طریق توسعه و تکمیل زیر ساخت‌های فنی و ارتباطی هدف مشترک دو کشور همسایه است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها