امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139782
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند، «اسلام‌کریم‌اف»رئیس جمهور و فرمانده نیروهای مسلح ازبکستان به ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در تاشکند، «اسلام‌کریم‌اف»رئیس جمهور و فرمانده نیروهای مسلح ازبکستان به مناسبت بیست و سومین سالروز تاسیس نیروهای مسلح این کشور گفت: خروج نیروهای ائتلافی از افغانستان برای کشورهای منطقه آسیای مرکزی یک چالش جدی محسوب می‌شود.

کریم‌اف با اشاره به حوادث منطقه از جمله عراق افزود: تجربه نشان داده است که هرگونه خلا ایجاد شده در افغانستان با فعالیت گروه‌های تروریستی در این کشور همراه بوده که متعاقبا این فعالیت‌ها گسترش افراطگرایی در منطقه را در پی‌خواهد داشت.

فرمانده عالی نیروهای مسلح ازبکستان اظهار داشت: در شرایط کنونی که اوضاع امنیتی جهان بیش از هر زمان دیگری با چالش‌های جدی مواجه است، فعالیت گروه‌های افراط نیز تشدید گردیده که این موضوع نشان می‌دهد، توجه به مسئله امنیت در دنیای امروز بایستی در اولویت کشورها قرار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه باید اعتراف کرد، تهدید تشنج و درگیری‌ روز‌افزون در نقاط مختلف جهان بطور مسالمت‌آمیز حل‌و فصل نمی‌شود، بلکه بیش از پیش وخیم‌تر می‌شود.

فرمانده نیروهای مسلح ازبکستان تاکید کرد: به همین دلیل در چنین وضعیت پیچیده و غیر قابل پیش‌بینی شده در منطقه و جهان باید هوشیار باشیم، تسلیم احساسات نشده، برای اصلاح بیش از پیش نیروهای مسلح و بالا بردن سطح آمادگی آنان به طور جدی تلاش کنیم.

رئیس جمهور ازبکستان اظهار داشت: در این ارتباط، باید تاکید کردکه ازبکستان پایبند به اصول سیاست مسالمت آمیز بوده و باقی‌خواهد ماند و دکترین نظامی ما جنبه دفاعی دارد و هدف ما از تقویت نیروهای مسلح در مرحله اول حفاظت از حق حاکمیت دولتی، تمامیت ارضی، صلح و آرامش مردم این کشور است.

ارتش ازبکستان در تاریخ 14 ژانویه سال 1992 میلادی تاسیس شد و این روز هر سال در سراسر کشور به طور گسترده جشن گرفته می‌شود.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار