امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139786
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رای الیوم، ولید معلم وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر سوریه در جلسه ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از رای الیوم، ولید معلم وزیر امور خارجه و معاون نخست وزیر سوریه در جلسه هیئت وزیران این کشور گفته که نشانه‌های مثبتی درحال نمایان شدن است و سال 2015 آغاز خروج سوریه از بحران خواهد بود.

وی تصریح کرده که در سال جدید میلادی نشانه‌های مثبتی در تغییر افکار عمومی جهان نسبت به سوریه به وقوع پیوسته است.

آقای معلم در ادامه با اشاره به اینکه کشورهای غربی بر لزوم همکاری با سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم پی برده‌اند، این مسئله را نشانه ای مثبت در سال 2015 قلمداد کرد.

وی در نشست هفتگی شورای وزرا سوریه با اشاره به سخنان رئیس جمهور این کشور که در ابتدای بحران تاکید کرده بود که تروریست‌ها به سراغ کشورهای حامی خود نیز می‌روند، تصریح کرد که باید یک همکاری بین المللی واقعی با دمشق برای مبارزه با تروریسم صورت گیرد.

این سخنان پس از آن مطرح شده که در روزهای اخیر س از حادثه شارلی ابدو در فرانسه موجی از انتقادات درباره اقدامات دولت‌های غربی در حمایت از گروه‌های تروریستی به ویژه داعش در سوریه علیه این دولت‌ها مطرح شده است.

درحادثه مذکور، دو فرد مسلح با حمله به دفتر یک نشریه به نام شارلی ابدو که پیشتر اقدام به انتشار کاریکاتورهایی بر ضد رسول مکرم اسلام کرده بود، 12 نفر از نیروهای این نشریه را به قتل رساندند.
گانتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار