امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139789
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس رائول ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس رائول گنزالس پرز& raquo;، نماینده مکزیک در کمیسیون بین‌المللی حقوق بشر سه‌شنبه در جریان دیدار با سفرای تعدادی از کشورهای جهان در این کشور اعلام کرد که شرایط داخلی مکزیک به گونه‌ای است که مردم این کشور خواستار احترام به حقوق بشر در مکزیک هستند.

 گنزالس پرز در ادامه تأکید کرد که مردم مکزیک خواستار فراهم شدن شرایطی هستند که در آن به حقوق و جایگاهشان گذاشته شود که دولت مکزیک از آن سخن می‌گوید، اما در عمل اجرای آن کمتر مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: اقدامات سودمند و مثبت مکزیک در حوزه حقوق بشر در محافل بین‌المللی آنگونه که باید در داخل مکزیک انعکاس داده نشده و مردم این کشور از این اقدامات اطلاع کاملی ندارند.

گنزالس پرز در بخش دیگری از سخنانش به پرونده ناپدید شدن 43 دانش‌آموز مدرسه روستای «آیوتسیناپا» نیز اشاره کرد و گفت: این قضیه اگرچه توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کرد، اما باعث تهدید ثبات و امنیت در مکزیک شد.

نماینده حقوق بشر مکزیک اذعان کرد: مسائلی همچون شکنجه، اعدام‌ها، سوء استفاده و بهره‌کشی از افراد، نقض حقوق بومیان، اعمال فشار بر روزنامه‌نگاران و شرایط مدافعان حقوق بشر و قاچاق انسان از مهمترین قضایای مرتبط با حقوق بشر در مکزیک هستند که نیاز به توجه ویژه دارد.

وی در مصاحبه‌ مطبوعاتی با خبرنگاران مکزیکی اعلام کرد: در نامه‌ای به کمیسیون حقوق بشر، گزارشی از وضعیت حقوق بشر در کشور متبوعش بویژه عدم توجه مکزیکوسیتی به این حقوق را اطلاع داده است.

گنزالس پرز در ادامه گفت: پرونده درگیری 7 نظامی با اهالی منطقه «تلاتلایا» که منجر به کشته شدن 8 نفر این منطقه شد، یکی از موضوعات مهم تهدیدکننده حقوق بشر در مکزیک قلمداد می‌شود که در واقع اخطاری برای مسئولان این کشور از جمله دبیر کمیته امنیت ملی و فرماندار این ایالت است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار