امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139792
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پاولو کلیمکین وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که دور جدیدی از مذاکرات میان 

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پاولو کلیمکین وزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که دور جدیدی از مذاکرات میان  دولت اوکراین و شورشیان در شرق این کشور طی روزهای آینده از سر گرفته خواهد شد.

بنابراین گزارش، مذاکرات در چارچوب طرح ارائه شده در میسنک(پایتخت بلاروس) که در ماه سپتامبر ارائه شد، انجام خواهد گرفت.

 مناطق شرق و جنوب شرق اوکراین، که ساکنانی عمدتا روس‌تبار دارند، از اسفند ماه سال گذشته (1392) در پی سقوط دولت مرکزی اوکراین تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب صحنه درگیری میان استقلال‌طلبان و نیروهای امنیتی بوده است.

بر اساس آخرین گزارش سازمان ملل، در جریان این درگیری‌های خونین، تعداد قربانیان مناقشه نظامی در شرق اوکراین از اول ماه آوریل سال 2014 (فروردین ماه گذشته) به بیش از 4808 نفر رسیده است.

در اوایل ماه سپتامبر (اواخر شهریور) با میانجی مستقیم سازمان امنیت و همکاری اروپا مقامات کی‌یف و جمهوری‌های خودخوانده مردمی دونتسک و لوهانسک (در شرق اوکراین) در مینسک، پایتخت بلاروس توافقنامه صلحی را امضاء کردند که بر اساس آن رژیم آتش بس در مناطق درگیری برقرار شد، ولی تا به امروز طرفین بارها یکدیگر را به نقض این رژیم متهم کردند.

مذاکرات حل و فصل مناقشه در شرق اوکراین، تحت عنوان «گروه تماس» چندین دور برگزار شده، ولی تاکنون نتیجه مشخصی برای پایان دادن به این درگیری‌ها نداشته است.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها