امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139794
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفرش به قاره سبز، جمعه به پاریس می‌رود و ...

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفرش به قاره سبز، جمعه به پاریس می‌رود و با لوران فابیوس همتای فرانسوی خود درباره مناسبات دوجانبه و روند مذاکرات هسته‌ای به گفت‌وگو می‌نشیند.

وزیر خارجه ایران که به منظور گفت‌وگوی دوجانبه با جان کری وزیر خارجه آمریکا در حال حاضر در ژنو سوئیس به سر می‌برد،‌ قرار است در ادامه سفرش به اروپا فردا (پنجشنبه) راهی برلین شود تا با فرانک والتر اشتاین‌مایر همتای آلمانی در خصوص مناسبات دوجانبه تهران و برلین و همچنین روابط ایران و اتحادیه اروپا به گفت‌وگو بپردازد.

ظریف در سفرش به اروپا و در دیدار با همتایان خود آخرین تحولات مربوط به روابط ایران و اتحادیه اروپا و راه‌های پیش رو برای تقویت این مناسبات را مورد بررسی قرار می‌دهد.

گفت‌وگو درباره آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای و ضرورت بهره‌برداری از فرصت استثنایی حاضر برای حل و فصل نهایی این بحران ساختگی از جمله محورهای سفر اروپایی ظریف است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پس از برلین، راهی بروکسل پایتخت بلژیک می‌شود و با فدریکا موگرینی دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

در تماس تلفنی هفته گذشته موگرینی با ظریف، دو طرف در خصوص مناسبات ایران و اتحادیه اروپا و همچنین مذاکرات هسته‌ای به گفت‌وگو پرداخته بودند.

پاریس مقصد چهارم سفر اروپایی ظریف است و رئیس دستگاه دیپلماسی ایران روز جمعه در فرانسه با لوران فابیوس همتای فرانسوی دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و روند مذاکرات هسته‌ای بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

به گزارش فارس، ضرورت اجماع جهانی در مبارزه اساسی و همه جانبه و بدون تبعیض با تروریسم، افراط و خشونت به عنوان نگرانی مشترک ملت‌ها و پیروان مذاهب و ادیان مختلف، ضرورت اجتناب از توهین به مقدسات پیروان مذاهب و ادیان به هر دلیل و بهانه از جمله آزادی بیان از جمله مواردی است که ظریف در گفت‌وگو با مقامات اروپایی بر آن تأکید خواهد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه 21 دی ماه در تهران و در نشست خبری مشترک با همتای قبرسی حضورش در ژنو را برای دیداری یک روزه با وزیر خارجه آمریکا خواند و اظهار داشت: پس از آن در اروپا دیدارهایی خواهم داشت که در حاشیه سفر من به اروپا دیدارم با کری انجام می‌شود و موضوع هسته‌ای فقط روز چهارشنبه فقط وقت من را به خودش اختصاص می‌دهد.

ظریف در سفر به کشورهای اروپایی همچنین درباره روش‌های تقویت مناسبات در حوزه‌های مختلف مورد علاقه طرفین گفت‌وگو می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین در این سفر دوره‌ای ضمن بررسی تحولات منطقه‌ای بر ضرورت توقف حمایت‌های علنی و غیرعلنی برخی طرف‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از گروه‌های شناخته شده تروریستی و خشونت طلب به منظور تقویت ثبات و امنیت در منطقه با طرف‌های اروپایی به گفت‌وگو خواهد پرداخت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها