امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13980
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 212
هوشنگ پاکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»‌ با اشاره به پیشرفت مطلوب برخی پروژه‌‌های توسعه‌ای فرودگاه امام خمینی (ره)، اظهار ...

هوشنگ پاکدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»‌ با اشاره به پیشرفت مطلوب برخی پروژه‌‌های توسعه‌ای فرودگاه امام خمینی (ره)، اظهار داشت: مسجد بزرگ فرودگاه امام خمینی (ره) با پیشرفت فیزیکی مطلوبی در حال احداث است.

وی تصریح کرد: در فاز یک، مسجد بزرگ و زیبایی طراحی شد که هم اکنون در دست ساخت است؛ این مسجد جنب هتل فرودگاه بوده و پیشرفت فیزیکی آن در بخش اسکلت تقریباً 100 درصد است.

* اجرای لایه آسفالت بیندر باند جنوبی فرودگاه در قالب فاز دوم

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) تصریح کرد: همزمان با تکمیل فاز یک، برخی پروژه های فاز 2 نظیر باند جنوبی که 4700 متر طول و 60 متر عرض دارد و تنها باندی است که قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای پهن‌پیکر نظیر ایرباس 380 در ایران را دارا است، در حال احداث هستند.

پاکدل با بیان اینکه آسفالت بیندر این باند با پیشرفت حدود 95 درصدی در دست اجرا است، اظهار داشت: این باند به سیستم ILS کت 3 مجهز خواهد شد که در دو سر باند برای پروازهایی که از شرق یا غرب فرودگاه وارد می‌شوند، نصب می‌شود.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) اضافه کرد: با توجه به نصب سایر تجهیزات کمک ناوبری و نیز نصب سیستم روشنایی کت 3 در باند جنوبی در شرایط جوی نامناسب، امکانات کمک ناوبری مطلوب، هواپیما را برای فرود ایمن با دید کمتر از 500 متر هدایت می‌کند.

* تکمیل پروژه‌های فاز یک فرودگاه امام خمینی (ره) در اولویت

پاکدل با اشاره به کمبود اعتبار برای توسعه پروژه‌های فاز دو فرودگاه، تصریح کرد: با توجه به اعتباری که داریم، در حال حاضر نمی‌توان همه پروژه‌های فاز دوم فرودگاه امام خمینی (ره) را اجرایی کرد.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) ادامه داد: در حال حاضر ترمینال زیارتی در حال احداث بوده و پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد؛‌ اما پروژه‌های نیمه تمام فاز یک را برای تکمیل در اولویت‌های خود قرار داده‌ایم تا بتوان در شهریور امسال به پایان رساند.

پاکدل اضافه کرد: به دلیل کمبود اعتبارات، نتوانستیم مطالبات پیمانکاران و پرداخت‌های نقدی را به موقع اجرایی کنیم به همین دلیل پروژه‌ای نظیر احداث باند جنوبی با بیش از 75 درصد پیشرفت کنونی، فعلاً کمی دچار تعویق شده است.

مجری طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) تصریح کرد: برای تکمیل ترمینال زیارتی و باند جنوبی این فرودگاه 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار