امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139800
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
«نصیر احمد»، از فعالان جامعه مدنی افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گفت: امروز (چهارشنبه) ...

«نصیر احمد»، از فعالان جامعه مدنی افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گفت: امروز (چهارشنبه) حدود 50 نفر از جوانان شهر مزار شریف در ولایت «بلخ» در شمال افغانستان به سمت کاخ ریاست جمهوری افغانستان حرکت می‎کنند.

احمد افزود: قرار است این جوانان تمام مسیر میان مزار شریف تا کابل که حدود 500 کیلومتر راه است را با پای پیاده طی کرده و پس از آن با مقام‎های عالیرتبه دولتی از جمله «محمد اشرف‎غنی» رئیس جمهور و «عبدالله عبدالله» رئیس شورای اجرایی دیدار کرده و برای به میان آوردن صلح گفت‎وگوی ویژه‎ای را انجام دهند.

وی با تأکید به اینکه این جوانان مربوط به نهاد جوانان ولایت بلخ هستند، گفت: نام این حرکت مدنی «کاروان ستاره‎های صلح افغانستان» است.

این فعال مدنی افغان با اشاره به طولانی بودن مسیر راه گفت: این جوانان قرار است از حدود 20 شهر افغانستان بگذرند تا به کابل برسند و قرار است که مسیر مزار–کابل را در حدود 20 روز بپیمایند.

وی با اشاره به برنامه‎های کاروان ستاره‎های صلح افغانستان در مسیر راه گفت: قرار است مسئولان این کاروان در مسیر راه با شهروندان ولایت‎ها و شهرهای مختلف دیدار کرده و نظریات آن‎ها را به طور مکتوب در یک کتاب بنویسند.

نصیر احمد افزود: پس از آنکه تمام نظریات شهروندان افغان از شهرهای مختلف در کتاب نوشته شد و این کاروان به کابل رسید آن را به رئیس جمهور و رئیس شورای اجرایی می‎دهند تا این مقام‎های دولت وحدت ملی بر اساس خواست‎ها و نظریات مردم عمل کنند.

احمد این اقدام را گامی به سوی روشن شدن خواست‎های مردم و ایجاد راهکاری برای به میان آمدن صلح برای دولت و ملت افغانستان دانست.

وی هدف عمده و اساسی این اقدام جوانان مزار شریف را تلاش برای به میان آوردن صلح، حمایت از روند صلح، توجه به اهمیت صلح، نهادینه شدن صلح و ثبات، ضرورت توجه مخالفان مسلح دولت مبنی براینکه افغان‎ها صلح می‎خواهند و همچنین ایجاد راهکاری برای به میان آمدن این روند دانست.

این اقدام جوانان مزار شریف در حالی است که پس از تشکیل دولت وحدت ملی در افغانستان، زمزمه‎های وجود دارد که این دولت در پس پرده و بدون اطلاع به مردم در تلاش به میان آوردن صلح از راه گفت‎وگو با شبه‎نظامیان طالبان و دادن امتیازات دولتی به آنها عمل می‎کند.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها