امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139805
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس تایلند 5 کامیون سر باز را در حالی در مناطق جنوبی این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس تایلند 5 کامیون سر باز را در حالی در مناطق جنوبی این کشور پیدا کرده که یکی از 100 مهاجر غیرقانونی سوار بر آن، بر اثر ازدحام خفه شده است.

قربانی مزبور یک زن 20 ساله است متعلق به قوم «روهینگیا» که در حقیقت، مسلمانان کشور میانمار هستند؛ سازمان ملل این قوم را «یکی از تحت‌ستم‌ترین اقلیت‌های قومی جهان» نامیده است.

بودایی‌های میانمار که پشتوانه ارتش و پلیس را دارند، مدعی‌اند که مسلمانان، اصلاً میانماری نیستند و از بنگلادش به این کشور آمده‌اند.

بودایی‌ها در حمله به مناطق مسلمان‌نشین، اغلب خانه‌های مسلمانان را آتش می‌زنند تا آنها را به فرار از محل زندگی مجبور کند. مسلمانان در زمستان که آب دریایی «آندامان» آرام‌تر است، بعضاً از راه دریا به تایلند می‌روند.

در این مورد هم مهاجران غیرقانونی که در حقیقت برای حفظ جان، جلای وطن گفته‌اند، در ساعات اولیه صبح سوار بر کامیون‌های باربری در جنوب تایلند، قصد داشتند به محلی دور از نظارت پلیس محلی برسند؛ راننده‌ها به ظن اقدام به قاچاق انسان، در بازداشت پلیس هستند.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار