امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139813
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تفاهم‌نامه همکاری «با موضوع همکاری جهت معرفی ظرفیت‌ها و اجرای طرح پژوهشی،‌ آموزشی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تفاهم‌نامه همکاری «با موضوع همکاری جهت معرفی ظرفیت‌ها و اجرای طرح پژوهشی،‌ آموزشی و تبلیغی قرآنی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها» صبح امروز بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم و با حضور «مهدی قره‌شیخ‌لو» رئیس سازمان دارالقرآن‌الکریم و «سیدمحمدحسین هاشمی» معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  به امضا رسید.

تفاهم‌نامه‌ای شامل 4 موضوع

بنابراین گزارش این تفاهم‌نامه علاوه بر موضوع شامل چهار بند با عناوین «طرح‌های پژوهشی» مشترک، «طرح‌های آموزشی» مشترک، «طرح‌های تبلیغی ترویجی» مشترک و «مقررات عمومی و مالی» تنظیم شده است.

در بخش طرح‌های پژوهشی مشترک، کارشناسی و تألیف و انتشار کتاب در زمینه‌ آموزش قرآن کریم به زبان‌های زنده دنیا، بررسی طرح‌ها و متون آموزش قرآن در کشورهای مختلف دنیا و تبیین نیازهای آموزشی، قرآنی در جوامع هدف، مورد نظر تفاهم‌کنندگان است.

در بخش طرح‌های آموزشی مشترک نیز برنامه‌ریزی جهت ارتقای دانش و مهارت‌های قرآنی کارکنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و برنامه‌ریزی جهت تدوین و اجرای طرح پایش دانش و مهارت‌های قرآنی نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی در خارج از کشور به امضای دو طرف رسید.

برگزاری نمایشگاه قرآن و کرسی‌های تلاوت در داخل و خارج کشور

طرح‌های تبلیغی و ترویجی مورد نظر امضاکنندگان این تفاهم‌نامه نیز شامل طراحی در برگزاری نشست‌ها و سمینارهای مشترک در حوزه آموزش قرآن کریم، اعزام اساتید حفظ و قرائت قرآن برای استفاده از فرصت‌های مطالعاتی و کسب تجربه به خارج از کشور، طراحی و برگزاری نمایشگاه قرآنی و همچنین مسابقات و محافل و کرسی‌های تلاوت قرآن در داخل و خارج کشور است.

در بند 5 این تفاهم‌نامه شامل مقررات عمومی و مالی نیز به عملیاتی شدن و عقد قراردادهای مربوطه با این تفاهم‌نامه با ذکر وظایف طرفین پس از تشکیل کمیته مشترک از نمایندگان آنها و تبیین مشخصات دقیق فعالیت‌های موردنظر همچون نوع فعالیت، حجم فعالیت، چرخه و زمان اجرا، هزینه‌های مالی و چگونگی تأمین آنها اشاره شده است.

این تفاهم‌نامه برای مدت یک سال از زمان امضا منعقد شده و با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها