امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139824
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 165
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پادشاهی که ادعا داشت ایران را به دروازه های تمدن بشری می رساند و پیشرفت را برای

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پادشاهی که ادعا داشت ایران را به دروازه های تمدن بشری می رساند و پیشرفت را برای ایرانیان به ارمغان خواهد آورد خود آنقدر شیفته غرب و دنیای خارج از کشورش بود که بارها قصد فرار از سرزمینش را داشت و دو بار هم این کار را انجام داد؛ یک بار در سال 1332 که البته با کودتایی آمریکایی باز هم بر مسند قدرت نشست و دیگر بار، در 26 دی 57 که آخرین حضورش در ایران بود و برای همیشه ملت مسلمان از دست او رهایی یافتند.
محمدرضا شاه پهلوی با آن همه دبدبه و کبکبه 9 بار قصد فرار از کشور را داشت؛ در فاصله سال های 1320 تا 1357، او هر بار که مشکلی به وجود می آمد چمدان هایش را می بست تا عازم خارج از کشور شود.

مجموعه «قصه های انقلاب» در جدیدترین قسمت خود و به بهانه فرا رسیدن 26 دی سالروز فرار همیشگی شاه از ایران، به سراغ این موضوع رفته و زندگی سیاسی و اجتماعی محمدرضا شاه را به تصویر می کشد.

مستند آرشیوی بوده و از تکنیک کامیک موشن برای روایت بهتر و بازسازی وقایع تاریخی استفاده شده است.

این قسمت از قصه های انقلاب برای پخش از شبکه افق سیما در روز پنجشنبه 25 دی ماه ساعت 18 و تکرار آن روز بعد ساعت 14در نظر گرفته شده است.

مهدی شاه محمدی این مجموعه را برای شبکه افق تهیه و کارگردانی می کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها