امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139826
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ نعمت‌الله سعیدی از جمله افرادی بود که در قالب یکی از عصرانه‌های ادبی ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ نعمت‌الله سعیدی از جمله افرادی بود که در قالب یکی از عصرانه‌های ادبی مورد تجلیل قرار گرفت.

مصطفی محدثی خراسانی با بیان اینکه آشنایی من با سعیدی از جلسه حوزه هنری مشهد در سال‌های 68 تا 70 شکل گرفته است گفت: ایشان آن زمان در مشهد دانشجو بودند و در جلسه شعر ما هم شرکت می کردند. حضور آقای سعیدی برای همه اعضای جلسه ما از جمله آقای کاظمی، نظافت و احمد زارعی یک حضور توام با حیرت بود.

این شاعر خرسانی با با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سعیدی گفت: جوانی که نامی از او نشنیده بودیم و یک دفعه در جلسه ما با کوله بازی از دانش و بینش و معرفت و نگاه عمیق به هستی وارد و موجب حیرت همه ما شده بود. ایشان خیلی زود در آن جلسه تبدیل به یکی از اعضای محوری و فعال شد. چه در شعرخوانی ها و چه در نقد و نظرها چشم همه به ایشان بود که سخنی بگوید . بعدها تهران آمدند و دور دوم همکاری و آشنایی من با  ایشان به زمان سردبیری من در مجله شعر بر می گردد که ایشان و آقای کاظمی از نویسندگان محوری مجله شعر بودند.

محدثی خراسانی در ادامه افزود: اقای سعیدی به لحاظ بینش فلسفی و تاریخی که نسبت به فرهنگ دارد، از قله ای مشرف به هستی و جهان نگاه می کند و همواره فراتر از آنچه که چشم های معمول فرهنگی پدیده ها را می بیند و تحلیل می کند. من مجذوب ثبات شخصیت ایشان و نگاه عمیقش به مسائل فرهنگی هستم . در واقع مسیری را آقای سعیدی پیش می رود که قبل از ایشان کسانی مثل استد علی معلم این مسیر را رفته اند و رنگ و بوی نگاه های استاد معلم را در نگاه ایشان می بینم و خود اقای سعیدی هم شیفته اقای معلم هستند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها