امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13986
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 72
افسانه اروجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه پس از برگزاری مجمع شرکت پتروشیمی مارون به ...

افسانه اروجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه پس از برگزاری مجمع شرکت پتروشیمی مارون به خاطر تقسیم سود نقدی از طرف سازمان بورس دامنه باز اعلام شد، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل اجرایی فرابورس این دامنه روی 50 درصد انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تا زمانی که از لحاظ حجم معاملات برابر با 0.0004 کل سرمایه داد و ستد نشود، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، خواهد بود.

رئیس اداره نظارت بازار فرابورس با اشاره به اینکه این نماد 19 خرداد ماه بازگشایی شد، گفت: به صورت تجمیعی از ابتدای بازگشایی باید این رقم به 0.04 کل سرمایه برسد.

اروجی با اشاره به اینکه امروز این میزان پر شده است، گفت: طبق ماده 15 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران امروز حجم معاملات این شرکت از یک میلیون و 600 هزار سهم گذشت و از فردا روی دامنه نوسان قیمتی 5 درصد معامله خواهد شد.

به گزارش فارس، طبق ماده 15 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، در زمان بازگشایی نمادهایی که به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت متوقف شده‌اند، حسب مورد و با اعلام سازمان دامنه نوسان روزانه قیمت تا سقف 50 درصد اعمال خواهد شد.

این وضعیت تا پایان روزی که حجم معاملات سهام شرکت به صورت انباشته از روز بازگشایی نماد، حداقل به میزان 0.0004 سرمایه پایه شرکت شود، ادامه خواهد یافت و دامنه نوسان قیمت از جلسه رسمی معاملاتی بعد از آن اعمال خواهد شد.

مادامی که دامنه نوسان قیمت سهم باز است، قیمت روزانه متناسب با حجم معاملات انجام شده در آن روز نسبت به 0.0004 سرمایه شرکت تعدیل و به عنوان قیمت پایانی آن روز در نظر گرفته می‌شود.

طبق تبصره این ماده، سازمان می‌تواند سقف دامنه روزانه نوسان قیمت موضوع این ماده را در شرایط خاص افزایش دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها