امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139863
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 167
محمدرضا راسک، دانش‌آموز سال سوم علوم انسانی و عضو شورای راهبردی بسیج دانش‌آموزی از استان کهکیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار ...

محمدرضا راسک، دانش‌آموز سال سوم علوم انسانی و عضو شورای راهبردی بسیج دانش‌آموزی از استان کهکیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: بنده 7 سال به صورت فعال در بسیج فعالیت می‌کنم.

وی ادامه داد:  علاوه بر فعالیت در بسیج، کتاب «تاریخ اسلام از عصر جاهلیت تا عصر اول عباسی» را گردآوری کرده‌ام.

راسک افزود: بیشتر کسانی که در این خصوص کتاب نوشته‌اند، اساتید دانشگاهی بودند؛ اما بنده به عنوان یک دانش‌آموز نخستین کسی بودم که چنین کتابی نوشته‌ام و در تهیه این کتاب 92 منبع استفاده شده است و مدت 4 سال زمان برای نگارش آن صرف شده است.

عضو شورای راهبردی بسیج دانش‌آموزی یادآور شد: این کتاب اگر مورد حمایت قرار گیرد در ابتدای سال 94 منتشر می‌شود؛ اما آموزش و پرورش در حمایت از کتاب‌ها خیلی ضعف دارد، در حالی که یک دانش‌آموز در عربستان کتابی نوشته بود که هزینه چاپ آن را به طور کامل دولت تقبل کرده بود و 30 هزار دلار نیز به وی جایزه داده بودند.

وی اضافه کرد: در بحث عرب‌شناسی نیز فعالیت‌هایی داشتم؛ به خصوص انقلاب‌هایی که در کشورهای عربی صورت گرفته و گروهک‌های تروریستی داعش، النصره و چگونگی به وجود آمدن آن را مورد تحقیق قرار دادم و مقالات تکمیلی در این خصوص دارم که کتاب بعدی بنده به موضوع «نوع ایجاد وهابیت و قدرت گرفتن پادشاهان وهابیت است».

راسک خاطرنشان کرد: بسیج دانش‌آموزی زیربنای همه اقشار آینده بسیج از جمله بسیج کارمندان، محلات و  طلاب است .

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار