امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139870
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 113
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، علی طیب‌نیا صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی مسئول دفتر آیت‌

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، علی طیب‌نیا صبح امروز در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی مسئول دفتر آیت‌ الله سیستانی در ایران با اشاره به گذشت بیش از یک سال از عمر دولت اظهار کرد: در طول این دوران تلاش زیادی صورت گرفت که وضعیت اقتصادی کشور ساماندهی شود.

وی با اشاره به تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت‌های غربی تصریح کرد: تلاش بسیاری صورت گرفت تا این شرایط مدیریت شود و توفیقات قابل توجهی نیز به دست آمد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه مردم نیز حمایت جدی از دولت داشته‌اند تصریح کرد: با توجه به کاهش قیمت نفت شرایط سخت خواهد شد و در چنین شرایطی باید هماهنگی‌ها بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس برای مقابله با دشمنان شاهد وحدت و همدلی مثال زدنی در کشور بودیم خاطرنشان کرد: امروز نیز هماهنگی و وحدت ضرورت بیشتری دارد.

طیب‌نیا با اشاره به اینکه رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تبیین کرد‌ه‌اند خاطرنشان کرد: باید این سیاست‌ها را فرصتی تلقی کنیم تا وابستگی خود را به نفت کاهش دهیم و رهنمودهای مراجع تقلید و علما نیز در این زمینه تاثیرگذار است.

وی در پاسخ به سئوال حجت‌الاسلام شهرستانی در خصوص علت متغیر بودن نرخ سودهای بانکی تصریح کرد: این مسئله یکی از مباحث جدی است و ما نیز در دولت نسبت به این مسئله دغدغه داریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: وقتی که تورم پایین آمده باید نرخ سودها نیز کاهش یابد و البته همخوانی سودهای بانکی با عقود شرعی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است و نرخ سودها باید به گونه‌ای باشد که آثار تورمی به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/2258/ش30/ض1002


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار