امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139889
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 182
«عارف دلیله»، عضو هیأت هماهنگی معارضان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، با تایید دعوت وزارت ...

«عارف دلیله»، عضو هیأت هماهنگی معارضان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، با تایید دعوت وزارت خارجه روسیه از وی برای حضور در کنفرانس مسکو که اواخر ژانویه به منظور رایزنی درباره راه حل بحران سوریه برگزار می‌شود گفت که وی تاکنون هیچ تصمیمی درباره حضور در این کفرانس یا عدم حضور نگرفته است.

وی افزود: هیأت هماهنگی همچنان در حال بررسی احتمال حضور خود در مسکو است و در عین حال در دیدارهایی که در قاهره با ائتلاف مخالفان دارد مسائل متعددی از جمله مشارکت در کنفرانس مسکو را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.

این معارض سوری که هم اکنون در امارات بسر می‌برد، از پاسخ به اظهارات سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه که تاکید کرده بود غائبان مسکو ضرر می کنند، اجتنباب کرد و گفت: راه حل های سیاسی مطرح از سوی مسکو و دیگران همچنان از سوی هیأت هماهنگی در دست بررسی است.

وی افزود: فضای کنفرانس مسکو هنوز برای هیأت هماهنگی شفاف نیست و به همین دلیل دفتر اجرایی هیأت زمان بیش تری برای قطعی کردن موضع خود درقبال هر گونه طرح سیاسی مطرح لازم دارد.

دلیله با اشاره به اینکه در دیدارهای هیأت هماهنگی با ائتلاف در قاهره به موضوع وجود یک یگان سازمان یافته مشترک بین دو طرف پرداخته نشده است گفت: هیأت هماهنگی هرگز بخشی از ائتلاف مخالفان نخواهد شد و بالعکس آن نیز همین طور و چیزی که تاکنون مطرح شده جمعی از دیدگاه ها و نظراتی است که در برخی با یکدیگر اتفاق نظر داشته و در برخی دیگر مخالف یکدیگریم.

روسیه در ادامه تلاش برای حل و فصل بحران تقریبا چهارساله در سوریه، سران معارض دولت دمشق را به برگزاری مذاکرات در مسکو، پایتخت روسیه، فرا خوانده است.

در مجموع 28 چهره معارض سوری شامل اعضای گروه‌های معارض داخل سوریه و نیز مخالفان خارج‌نشین به این مذاکرات دعوت شده‌اند.

حسن عبدالعظیم، عارف دلیله و  فاتح جاموس از جمله مدعوین گروه‌های معارض داخل سوریه هستند و هادی البحره، رئیس گروه به اصطلاح «‌ائتلاف ملی سوریه » و قدری جمیل، معاون سابق نخست وزیر سوریه از مدعوّین خارج نشین به شمار می‌آیند.

در این مذاکرات که بین روزهای 6 تا 9 بهمن (26 تا 29 ژانویه) برگزار می‌شود، روسیه میان نمایندگان دولت سوریه و مخالفان میانجیگری خواهد کرد.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها