امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13989
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 180
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان صبح امروز در بیست و سومین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان صبح امروز در بیست و سومین نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که با حضور محمدرضا صادق نماینده ویژه دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب برگزار شد، اظهارداشت: این توفیق بزرگ را به ملت ایران و رهبری معظم انقلاب و همه دلسوزان تبریک عرض می‌کنم و مردم در این حضور و مشارکت مثال‌زدنی نشان دادند، از چه درجه رفیع آگاهی و احساس مشارکت برخوردار هستند.
وی افزود: علیرغم همه دل‌آزردگی‌ها وقتی مردم احساس مسئولیت می‌کنند، در مقابل دسیسه‌ها از منافع ملی حمایت کرده و حضور می‌یابند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: نفس حضور در انتخابات یک پیروزی است و اینکه در مرحله اول رئیس جمهور انتخاب شد، نظر قاطعی از سوی مردم است که به گفتمان عدالت نگاه قاطعانه دارند.
وی افزود: مردم به طور روشن گفتمان اعتدال را برگزیدند و این آغاز یک مرحله جدیدی است که در نگاه به مملکت‌داری، مردم نگاه فراجناحی را ترجیح دادند.
نهاوندیان گفت: علاوه بر صحنه سیاست داخلی شاهد مرحله نوینی در سطح مناسبات بین‌المللی هستیم و نگاه حراست از حقوق ملی در مسیر تحقق این رویکرد و همچنین اتخاذ به زبان محترمانه پرهیز از تخاصم وجود دارد که ترجیح این رویکرد از سوی مردم صحبت ما را در مناسبات و مذاکرات آینده بیشتر می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در کنار خلق حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی هم می‌تواند آغاز شود و در واقع رأی مردم به گفتمان اعتدال در عرصه اقتصادی هم تائید می‌شود که معنای آن واگذاری‌کار به مردم و بخش خصوصی است.
وی با تاکید بر این که آثار انتخاب رئیس جمهور را از روز گذشته در بازار دیده‌ایم، گفت: اعتماد به مردم اساس این دولت است و بخش خصوصی به عنوان یار، همیار و همکار در ساخت اقتصاد انجام وظیفه می‌کند.
نهاوندیان با بیان اینکه نباید خطاهای گذشته را تکرار کرد و باید از دولت‌های گذشته عبرت گرفت، گفت: در انتخاب وزرای دولت آینده حتماً باید با تشکل‌های مردمی مشورت شود و در مشورت با صنوف سعی کنیم، کسی انتخاب شود که اهل صنف باشد و مردم به وی افتخار کنند، چرا که این رویکرد بالاترین درجه همکاری را بین افراد به دنبال دارد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: باید خدا را شکر کرد که اتاق در انتخابات کارنامه مناسبی از خود به جای گذاشته است و در انجام وظیفه مشاور اقتصادی نظام برای انتخاب آگاهانه مردم به نقد و نظر آنها کمک کرد.
وی افزود: بخش خصوصی با تمام توان آمادگی دارد تا دولت آینده نهایت همکاری را برای شکوفایی اقتصادی کشور را داشته باشد که این همکاری به میزان تعامل دولت با این بخش بستگی دارد و در مقایسه با 5 سال گذشته این نگاه از یک ایده گذشته و به یک قانون تبدیل شده است.
نهاوندیان گفت: قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار تصویب شده و دولت مکلف است، در هر نظر اقتصادی نظر مشورتی بخش خصوصی را بگیرد و امیدواریم دولت آینده تکالیف قانونی را با جدیت دنبال کند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه برنده واقعی این انتخابات مردم هستند، گفت: امیدواریم تا مردم شاهد کاهش بیکاری و رفع گرانی‌ها در دولت یازدهم باشند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران ابراز امیدواری کرد، تا پس از اتمام دولت یازدهم، رئیس جمهور اذعان کند که اقتصاد را با تورم بالای 30 درصد، بیکاری بالای 12 درصد و بدهی بالای دولت به سیستم بانکی و نرخ رشد نقدینگی غیرقابل قبول تحویل گرفت و در عوض یک اقتصاد آرام ، اقتصاد با ریشه، کاردار  و با سرمایه اجتماعی قابل افتخار به دولت بعد تحویل دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها