امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139891
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۷
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی در همایش بزرگداشت شهید نواب‌ صفوی و شهدای فدائیان اسلام که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، سردار سرلشکر سید حسن فیروزآبادی در همایش بزرگداشت شهید نواب‌ صفوی و شهدای فدائیان اسلام که پیش از ظهر امروز در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد با اشاره به اینکه خداوند به شهدای فدائیان اسلام فضیلت داده است اظهار کرد: در تمام دعاهای خود باید از خداوند بخواهیم که به ما نیز فضیلت جهاد را اعطا کند.

وی افزود: باید یاد شهدا را بزرگ بداریم زیرا که رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود بر این امر اشاره کرده‌اند و از سوی دیگر ایشان شهید نواب‌ صفوی را از پیشاهنگان انقلاب خوانده‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه شهید نواب‌ صفوی مقبره گمنامی دارد، گفت: شهید نواب‌ صفوی در لباس روحانیت راهبرد اصلی جنگ را مطرح کرد.

فیروزآبادی تصریح کرد: شهید نواب‌ صفوی معتقد بود که هر فردی که در مسیر تجاوز به ایران در اداره کشور فعالیتی داشته باشد باید به حکم خداوند او را مجازات کرد.

وی تصریح کرد: روحانیون و طلاب باید با عشق وارد دنیای طلبگی بشوند و عشق را می‌توانند از شهید نواب‌ صفوی بیاموزند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه چرا نباید در کنار مقبره شهید نواب‌ صفوی مدرسه علمیه داشته‌ باشیم گفت: اگر مدرسه‌ علمیه در کنار مقبره شهید نواب صفوی باشد به طور قطع روحانیون و طلاب روح بزرگ شهید نواب صفوی را خواهند شناخت.

فیروزآبادی خاطرنشان کرد: طلاب برای اینکه در جامعه حضور داشته‌ باشند باید الگویی مانند شهید نواب صفوی داشته باشند تا بتوانند در میان مردم تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به اینکه کراوات و کلاه را دشمنان در میان جوانان پیش از انقلاب رواج داده بودند گفت: شهید نواب صفوی بارها در سخنان خود از جوانان خواسته بودند که غلام و برده دشمنان نباشند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: دشمنان که سعی دارند منافع کشور را از بین ببرند باید کشته شوند و سزاوار مرگ هستند که این عمل یک مبارزه جهادی و عقلانی است.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه امروز دنیا با پدیده تروریسم مواجه شده است گفت: برخی از افراد مردم بی‌گناه و بی‌آزار در سراسر دنیا را به دلیل اینکه اعتقاد آنان با آنها سازگار نیست را می‌کشند و این افراد تروریست هستند و باید آنان را محاکمه کرد زیرا کشتن فرد بی‌گناه، جرم است و سزای این افراد جهنم است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه برخی از افراد در زمان رژیم طاغوتی سعی در رسمیت بخشیدن بهائیت در جامعه اسلامی داشتند گفت: فدائیان اسلام هیچگاه اجازه دخالت و ورود دشمنان را امور کشور ندادند و تمام فعالیت‌های فدائیان اسلام دارای برکات و آثار مهمی در انقلاب اسلامی بود.

فیروزآبادی تصریح کرد: حرکت شهید نواب‌ صفوی برای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بسیار مهم و با ارزش بوده است.

وی یادآور شد: شهید مدرس در امور قانونگذاری و مجلس یک تحول انقلابی را به وجود آورد اما شهید نواب‌ صفوی جمعیت ایران را برای مبارزه با رژیم طاغوت به میدان آورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه باید با زندگی و فعالیت‌های شهید نواب‌ صفوی آشنا شوند و از سوی دیگر نباید در جامعه اسلامی افرادی حضور داشته باشند که خط و مرز انقلاب را بشکنند و طلاب و روحانیون نباید در برابر اینگونه افراد سکوت اختیار کنند.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه افراد باید نسبت به ولایت فقیه و آرمان‌های انقلاب احساس مسئولیت کنند گفت: اگر دو نفر در میان مردم حضور داشته‌ باشند که نسبت به آرمان‌های انقلاب حساس باشند دیگر هیچ فردی نمی‌تواند در برابر آنان به آرمان‌های انقلاب توهین کند.

وی بیان کرد: در هر جامعه‌ای که شیطان و نفس وجود داشته باشند باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز در جامعه وجود داشته باشد که شهید نواب‌ صفوی و همرزمانشان در این راستا فعالیت‌های جدی داشتند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: شهید نواب‌ صفوی خالصانه در مسیر جهاد فعالیت کردند و در این راستا به خوبی از آرمان‌های انقلاب دفاع و ایستادگی کردند.

فیروزآبادی تاکید کرد: شهید نواب‌ صفوی و همرزمانشان با صدای الله اکبر صدای گلوله را خاموش کردند و صدای الله اکبر این شهدا سبب فرار شاه از کشور شد تا جمهوری اسلامی ایران در تمام کشور حضور داشته باشد.

انتهای پیام/78019/صا40/ض1002

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها