امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139911
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اجلاس هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد عفاف و حجاب کشور هم اکنون در تالار همایش‌

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اجلاس هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد عفاف و حجاب کشور هم اکنون در تالار همایش‌ های وزارت کشور در حال برگزاری است.

در این اجلاس آیت‌الله موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز گفت: زن مظلوم واقع شده است و در تفکرات غرب این سوال مطرح می‌شود که آیا حقوق زن و مرد یکی است یا خیر؟

وی ادامه داد:‌ این در حالی است که با این تفکرات حرمتی که خداوند برا ی زن قائل است در ماهیت و حقوق آنان از بین می‌رود و یکی از مشکلات موجد در امر عفاف و حجاب تفکرات یا‌س آمیز است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر این که چنین تفکراتی خطرناک است اظهار داشت:‌به امام حسین می‌گفتند در مقابل دشمنان اسلام نمی‌شود کاری کرد در حالی که ایشان توانستند در مقابل حکومتی ننگین قیام کنند. همچنین به امام خمینی نیز مطالب یأس‌آمیزی از ناتوانی در این انقلاب مسائل زیادی می‌گفتند اما ایشان می فرمودند که هم شاه و هم آمریکا رفتنی هستند و همینطور نیز شد.

امام جمعه موقت تهران اظهارات برخی مسئولین و متدینین را مبنی بر اینکه نمی‌شود برای مشکل بدحجابی کاری کرد نادرست دانست و یادآور شد: این تفکرات خطرناک است و باید در میان مردم امید ایجاد کرد. زمان پیامبر اسلام هم ایشان در مقابل جمعی از فاسدین یک نفر بودند و خداوند به پیامبرش فرمود قیام کن که ما یاریت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه اسلام به زنان توجه دارد و این توجه بیشتر از توجهی است که به مردان داشته است خطاب به سازمان‌های مردم نهاد عفاف و حجاب گفت: مسئله امید یک موضوع جدی است و خدا شما را یاری می‌کند و می‌توانید در این مسیر موفق شوید.

وی در ادامه در پاسخ به سخنان و پرسش‌های برخی افراد مبنی بر اینکه چرا به بدحجابی خرده می‌گیرید در حالی که در جامعه شاهد برخی ناامنی‌ها، رشوه، تقلب و زیرمیزی هستیم اظهار داشت: این طور نیست که این مسائل را فراموش کنیم چرا که هر فسادی که شکل بگیرد وظیفه ماست تا در هر حالتی آن را از بین ببریم اما بدحجابی چهره اسلامی کشور را از بین می‌برد و علاوه بر آن گناهی آشکار است.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: جامعه در مقابل گناه غیرآشکار وظیفه‌ای ندارد در حالی که بدحجابی گناهی آشکار است و وقتی گناه آشکار شود همه مسئول هستند و مواخذه می‌شوند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با ابراز تاسف از این که برخی مردم کم کم عادت کردند که حجاب خود را به درستی رعایت نکنند اظهار کرد:‌متاسفانه برای برخی از خانواده‌ها مهم نیست که دختر خانواده پوشش متفاوتی داشته باشد و بدحجاب باشد که این امر خطرناک است.

وی تکرار گناه را عاملی برای تبدیل آن به فرهنگ عنوان کرد و با بیان اینکه اگر بدحجابی کم کم به فرهنگ تبدیل شود دیگر نمی‌توان کاری کرد گفت: پیامبر اسلام (ص) بارها می‌فرمودند که چنانچه زنان و جوانان به گناه آلوده شوند دیگر نمی‌توانید کاری کنید بنابر این امر به معروف و نهی از منکر مهم است.

امام جمعه موقت تهران به تغییر فرهنگ طاغوت پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: اگر به تعبیر این فرهنگ به فرهنگ اسلامی بی‌اعتنایی کنیم دوباره تغییر می‌کند این در حالی است که چنین توجهی با امر به معروف و نهی از منکر محقق می‌شود.

به گفته آیت‌الله موحدی کرمانی این که می‌گویند جوانان باید آزاد باشند و با آزاد بودن سیر می‌شوند و به دنبال گناه نمی‌روند اشتباه است چرا که این تفکرات آثار مخربی به دنبال دارد.

وی در ادامه گفت: توجه به تفکرات غرب و متاسفانه برخی اظهار نظرهای داخلی سبب می‌شود که برخی جوانان دیگر رغبتی برای ازدواج نداشته باشند و زیر بار زندگی مشترک نروند البته تزلزل در برخی خانواده‌ها نیز انگیزه جوانان به ازدواج را کاهش می‌دهد که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: فضای دانشگاه‌ها نیز باید فضایی باشد که جوانان در کنار هم احساس امنیت و آرامش کنند و با تقویت اعتقادات دینی مسائل بدحجابی وجود نداشته باشد.

وی افزود: دشمن اگر بی‌ایمانی و رشد آن را ببیند دست به کار شده و ضربه می‌زند چه بسا که همین ایمان بود که انقلاب را ایجاد کرد و دشمن به دنبال فرصت است تا به جوانان ما آسیب بزند.

آیت‌الله موحدی کرمانی تاکید کرد: بدحجابی علاوه بر فساد اخلاقی فساد امنیتی و مقابله با دین و جنگ با دین است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه یکی از پیشنهاداتش برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را تهیه نواری با محتوای ارزشی برای شناساندن ارزش واقعی زن عنوان کرد و گفت: در این نوار باید ارزش زن مشخص باشد و بیان کند که ارزش زن با بی‌بند و باری از بین می‌رود.

وی همچنین رصد کردن حربه دشمنان درمقابل عفاف و حجاب را راهکار دیگری برای مقابله با بدحجابی دانست و خاطر نشان کرد: با علم زمانه باید در مقابل حربه دشمن ایستاد.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین پیشنهاد داد عده‌ای از افراد برای نهی از منکر آموزش داده شوند و به همراه آنان چند تن از نیروهای انتظامی حضور داشته باشند تا چنانچه ناهیان منکر مورد هجوم افراد ناباب قرار گرفتند با آنان برخورد شود.

وی در پایان تاکید کرد: باید جزوه‌هایی تهیه شود و در مساجد پخش شود و در این جزوه‌ها اطلاعات لازم به افراد  داده شود که البته باید این جزوه‌ها در اختیار کسانی قرار گیرد که حرمت آنها را حفظ کرده و در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تلاش کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها