امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139920
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان که در حال حاضر در سفری در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان که در حال حاضر در سفری در فیلیپین به سر می& zwnj;برد طی سخنانی با اشاره به حادثه نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» گفت «وقتی موضوع اهانت به ادیان در میان است، محدودیت‌هایی در آزادی بیان وجود دارد».

شبکه خبری ان‌بی‌سی خبر داد، پاپ فرانسیس در موضوع شارلی ابدو امروز طی سخنانی در سفر فیلیپین گفت «کسی نمی‌تواند ادیان را مسخره کند». وی هم‌چنین در سخنرانی روز پنج شنبه افزود «آزادی ادیان و آزادی بیان هر دو حقوق ابتدایی بشر هستند و هر دینی عزت و احترام خود را دارد».

رهبر کاتولیک‌های جهان در موضوع کاریکاتورهای موهن از پیامبر اسلام (ص) توسط نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» گفت «کسی نمی‌تواند پیروان ادیان دیگر را به خشم آورده یا به دین مردمان دیگر توهین کند، کسی نمی‌تواند ادیان دیگر را به سخره بگیرد». وی ادامه داد در مورد ادیان محدودیت وجود دارد و هر دینی عزت و احترام خود را داراست و آزادی بیان به معنای توهین به ادیان نیست.

نشریه فکاهی شارلی ابدو هفته گذشته در پاریس هدف حملات تروریستی بود و تروریست‌های این حادثه مدعی شدند در انتقام از کاریکاتورهای موهن منتشر شده این نشریه از پیامبر اسلام(ص)، این اقدام تروریستی را انجام دادند.

انتهای پیام/م

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار