امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139921
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اینکه آیا دولت طبق قانون نباید پولداران را از ...

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اینکه آیا دولت طبق قانون نباید پولداران را از دریافت یارانه نقدی حذف کند، گفت: مجلس مصوب کرده است که پولداران از یارانه حذف شوند، اما دولت اجرا نمی‌کند، اگر دولت بخواهد اجرا کند، باید 20 تا 30 میلیون نفر از جمعیت پولدار را از دریافت یارانه نقدی حذف کند.

وی افزود: ظاهراً دولت دنبال رأی مردم است و اگر عده‌ای را از یارانه نقدی حذف کند، رأی نمی‌آورد، لذا آن را اجرا نمی‌کند.

نماینده بجنورد در مجلس افزود: با وزیر اقتصاد و کارشناسان دولت صحبت کرده‌ایم و آنها علاقه‌مند هستند افراد پولدار از یارانه نقدی حذف شوند، یعنی دولت علاقه‌مند است، ولی در عمل اجرا نمی‌کند.

ثروتی با بیان سخن رئیس جمهور که گفته بود، به حساب مردم سرک نمی‌کشیم، گفت: لازم نیست به حساب مردم سرک بکشید، بلکه باید نرم‌افزاری تهیه کنید که مثلاً کسی که خودروی گران‌قیمت بالای 200 میلیون تومانی و یا منزل بالای یک میلیارد تومانیی یا حقوق از حدی بالاتر دارد، حذف شود، این ها چه نیازی به یارانه 45 هزار و 500 تومانی دارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در پایگاه‌های اطلاعاتی دولت معلوم است که چه کسانی زمین، ملک، خانه خالی، ماشین گران‌قیمت و حقوق بالا دارند و باید آنها حذف شوند.

وی افزود: طبق قانون پرداخت یارانه نقدی حداکثر 5 سال است که این زمان هم در 28 آذر 94 تمام می‌شود، اگر دولت نتواند پولداران را حذف کند، آن موقع چه می‌کند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها