امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139924
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در نهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد در مدرسه امام کاظم(ع) اظهار کرد: دشمنان چهار نوع خطر اقتصادی، فرهنگی، نظامی و سیاسی برای ما ایجاد می‌کنند.

وی افزود: در این بین به دلیل صنایع دفاعی و همچنین سیاست‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب، مسئولان و نظام اسلامی، از نظر سیاسی و نظامی خطر چندانی ما را تهدید نمی‌کند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: در این بین باید مراقب خطرات فرهنگی و اقتصادی که از جانب دشمنان به ما می‌رسد باشیم.

وی با اشاره به هجمه شدید دشمنان در شرایط کنونی به ویژه در حوزه فرهنگ ادامه داد: امروزه شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی مفسده‌انگیز از جمله ابزارهای دشمنان برای این تهاجم به شمار می‌روند؛ در این شرایط بعضی عقیده دارند نمی‌توانیم جلوی گسترش ابزارهای جدید را بگیریم ولی وقتی اینترنت و دیگر ابزارها را گسترش دادند خودشان دیدند که چه بمبی را در خانه‌ها کار گذاشته‌اند و البته در حال حاضر به فکر تصفیه و فیلترکردن موارد نامناسب افتاده‌اند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دشمن تلاش دارد به وسیله شبکه‌های ماهواره، ابزارهای فساد و فیلم‌های نامناسب به تسخیر تفکر و اندیشه جوانان ما بپردازد گفت: حتی در یکی از رسانه‌ها خواندیم رژیم صهیونیستی قصد دارد بخشی از زمین‌های خود را به کشت خشخاش اختصاص دهد تا به توزیع مواد مخدر به صورت رایگان در میان جوانان لبنانی اقدام کند در حقیقت آنها می‌خواهند مفهوم فساد و غیر فساد را تغییر دهند و معروف را به منکر و منکر را به معروف تبدیل کند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: برخی هم می‌گفتند اگر چند تار موی زنان بیرون بماند آسمان به زمین نمی‌آید؛ هیچ کس نباید تسلیم این شگردهای جمعیت مخالف و دشمنان اسلام شود.

وی با اشاره به خطرات فراوان در حوزه فرهنگ گفت: لازم است علما در مناطق مختلف مراقب اقشار مختلف به ویژه جوانان باشند و از ادبیات صحیح و جوان‌پسند برای سوق دادن آنها به سمت قرآن و آموزه‌های اسلامی و مسائل اخلاقی استفاده کنند زیرا جوانان سرمایه اصلی ما هستند.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: توجه داشته باشیم که چنانچه دشمنان بتوانند نسل جوان را از نظر اعتقادی و اخلاقی منحرف کنند، سرمایه اصلی را از دست خواهیم داد.

این مرجع تقلید به حوزه اقتصاد و تهدیدات دشمنان در این زمینه اشاره کرد و گفت: خطرات پیچیده‌ای را در این زمینه پیش رو داریم زیرا توطئه‌های دشمنان در حوزه اقتصاد بسیار مختلف است؛ گاهی تحریم‌های بین‌المللی را به راه می‌اندازند و در بسیاری موارد هم به انحصارطلبی در مورد همه فناوری‌ها می‌پردازند زیرا همیشه می‌خواهند جوامع دستشان به سوی آنها دراز باشد.

وی با بیان اینکه استعداد و هوش جوانان ایرانی موجب شده است از این بخل و انحصارطلبی دشمنان نتیجه عکس بگیریم خاطرنشان کرد: در واقع توانسته‌ایم در بسیاری مسائل خودکفا شویم و مشابه آنچه که محروممان کرده‌اند را ایجاد کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی وابستگی اقتصادی را یکی از نقشه‌های دشمنان دانست و تصریح کرد: گاهی می‌گویند سوخت نیروگاه‌های هسته‌ای را به شما می‌فروشیم ولی در حقیقت می‌خواهند هرگاه بر خلاف منویات آمریکا عمل و نگاه کج به صهیونیست‌ها کردیم جلوی واردات سوخت را بگیرند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: از دیگر توطئه‌های دشمنان می‌توان به گسترش زندگی تجملاتی و مصرفی در میان جوامع دیگر از سوی غربی‌ها اشاره کرد؛ به عنوان مثال اتومبیل‌های میلیاردی ترویج یا در عروسی‌ها و مهمانی‌ها ده‌ها نوع غذا مصرف شود در حالیکه اگر زندگی ساده‌ای داشته باشیم با استفاده از تولیدات داخلی، می‌توانیم کشور را اداره کنیم و از نظر روانی هم به آسایش و آرامش برسیم.

وی بیان کرد: علمای بلاد باید زندگی ساده را از خودشان شروع و اقتصاد مقاومتی را ابتدا در زندگی شخصی خود پیاده کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به ضرورت الگو بودن علما در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: اگر اینگونه نباشیم نمی‌توان دیگران را به صرفه‌جویی دعوت کنیم.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود خواستار انتشار مباحث و نتایج این اجلاسیه در سطح جامعه شد و اضافه کرد: رسانه‌ها نیز این نتایج و موارد را به خوبی در سطح جامعه منتشر کنند.

وی با بیان اینکه تلاش و کوشش همگانی سبب می‌شود محدودیت‌های اقتصادی دشمنان هیچ تاثیر بر جامعه ما نداشته باشند خاطرنشان کرد: قناعت پیشه کردن و عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم در این میان عامل دیگر و تاثیرگذار است.

‌انتهای پیام/78004/ش40/ض1002

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها