امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139935
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با ائمه جماعت، دبیران ستاد اقامه نماز و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با ائمه جماعت، دبیران ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: شناخت زمان یکی از موضوعات مهمی است که در فرهنگ اهل بیت (ع) بر آن تاکید شده است.
وی خاطرنشان کرد: حوادث و رویدادهایی در زمان به وقوع می‌پیوندد که باید این حوادث را ارزیابی و ریشه‌یابی کرد، به طوری که در دوران کنونی قیام و حرکتی اتفاق افتاد که در کل جهان اثر گذاشت و جهان را فرا گرفت.
این مرجع تقلید عنوان کرد: انقلاب اسلامی موج‌های فراوانی را ایجاد کرد که معادلات مستکبران را به هم زد و دین را به عرصه زندگی مردم آورد و به مردم شناساند زیرا دشمنان سعی کرده بودند دین را به حاشیه برانند.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی حماسه بود، گفت: امام خمینی (ره) با شجاعت، شکوه و غیرت حماسه آفریدند و با قلم و بیان خود تحولی ایجاد کردند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
آیت‌الله نوری‌همدانی به مطالعه برخی کتاب‌ها تاکید کرد و افزود: صحیفه نور و دفتر تبیان از جمله کتاب‌هایی است که برای مطالعه مفید است، وصیت‌نامه امام خمینی (ره) از منابع دیگری است که برای مطالعه موثر است زیرا بنیانگذار جمهوری اسلامی تجربه‌های خود را در آن ذکر کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مردم ایران زیر سیطره سلاطین بودند، امام خمینی (ره) با شجاعت و صلابت توانستند استبداد را قلع و قمع کنند و از سنگرها عقب برانند ولی دشمن آرام نبود و هشت سال جنگ تحمیلی به وجود آورد که با نظام ولایی در برابر آنها ایستادگی کردیم.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه تعداد شهدای روحانیت بیش از هر قشری است، گفت: در زمان جنگ روحانیان پیشقدم بودند بنابراین اکنون نیز این قشر باید برای حمایت، آمادگی و هوشیار کردن مردم پیشگام باشند.
وی خاطرنشان کرد: باید همواره مردم را آماده نگاه دارید، زیرا دشمن در کمین است و روز به روز قدرت‌ خود را افزایش می‌دهد.
آیت‌الله نوری‌همدانی ادامه داد: باید با شیوه انبیا به هدایت و ارشاد مردم بپردازید و بر اساس تاکید امام خمینی (ره) این مردم باید همواره در صحنه نگاه داشته شوند، مردم حق بزرگی بر گردن ما دارند و جان و جوان خود را فدا کردند تا انقلاب پیروز شد.
وی با اشاره به وصیت‌نامه شهدا گفت: شهدا به فرمان امام خمینی (ره) لبیک گفتند و تاکید داشتند که مساجد را خالی نگذارید.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: دشمنان سخت با ما در مبارزه هستند؛ سه جبهه را در برابر اسلام درست کردند که شامل جبهه‌های تکفیری، داعش و بوکوحرام است و به وسیله آن اسلام‌هراسی را ترویج می‌دهند.
وی یادآور شد: دشمن همیشه مشغول توطئه‌چینی است و قصد دارد که انقلاب‌های مصر، تونس، عربستان و بحرین را بی‌اثر کند،‌ در حالی که حرکت بیداری اسلامی تاثیر گذاشت و مردم در اروپا قیام کردند.
آیت‌الله نوری‌همدانی خاطرنشان کرد: نیروهایی که خودشان تربیت کرده بودند، در پاریس تعدادی از افراد را کشتند، تظاهرات علیه اسلام به وجود آوردند و در اصل این قضایا به منظور اسلام‌هراسی طراحی شده است.
انتهای پیام/78003/ی40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار