امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13994
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز و روز گذشته شاخص بورس چند رکورد را شکست و در عرض دو روز کانال‌های 46 و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز و روز گذشته شاخص بورس چند رکورد را شکست و در عرض دو روز کانال‌های 46 و 47 هزار واحد را پشت سر گذاشت و در آستانه کانال 48 هزار واحدی رسید.

براساس این گزارش، این مقدار افزایش شاخص در تاریخ بورس سابقه نداشت. شاخص در این دوره بیش از دو هزار واحد رشد کرد،ارزش روز بازار نیز برای نخستین بار به بیش از 227 هزار میلیارد تومان رسید.

در این میان رکورد معاملات خورد بلوکی هم شکست و با 999 میلیون سهم ارزش آن به بیش از 249 میلیارد تومان رسید.

یادآور می‌شود: در 21 بهمن‌ماه سال گذشته شاخص 1292 واحد رشد کرده بود اما در آن روز عمده تأثیر آن به خاطر بازگشایی نماد پالایش اصفهان بود که بیش از هزار واحد بر شاخص تأثیرگذار بود.

به گزارش فارس امروز صنایع ملی مس که 222 واحد در روند شاخص کل تأثیرگذار بود دیگر نمادها نیز تأثیربه‌سزایی در رکورد‌شکنی امروز بورس داشته است.

همچنین بعد از مدت‌ها نماد شرکت‌های خودرویی و بانک‌ها با تشکیل صف خرید در کنار سایر شرکت‌های آینده‌دار زمینه‌ساز ثبت این رکورد جدید بازار سهام شده است.

‫بر اساس این گزارش، بعد از افزایش 4 درصدی قیمت و تشکیل صف‌های خرید انبوه برای اکثر شرکت‌‌ها، در میانه معاملات شاهد عرضه صف‌ها و افت نسبی و متعادل شدن قیمت‌ها بودیم‬.

‫این رویداد توسط سرمایه گذاران حقوقی و به منظور متعادل کردن بازار و جلوگیری از جو روانی کاذب و شکل‌گیری حباب قیمت رخ داده‬ است.

‫در این میان اوضاع گروه بانکی و خودرویی بعد از مدت ها کاهش و رکود بهبود یافت‬؛ ‫چون تلقی سرمایه‌گذاران این است که با بهبود شرایط سیاست خارجی و رفع تحریم‌ها، وضعیت شرکت‌های این دو گروه و سایر گروه‌های مرتبط با تحریم بهتر شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار