امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139944
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالواحد موسوی‌لاری وزیر کشور دولت اصلاحات عصر امروز (پنج‌شنبه) طی سخنانی ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عبدالواحد موسوی‌لاری وزیر کشور دولت اصلاحات عصر امروز (پنج‌شنبه) طی سخنانی در همایش سراسری جبهه اصلاحات با تأکید بر اینکه به انتخابات به چشم یک پروژه نگاه شود، اظهار داشت: ما نمی‌توانیم در قبال مسائل عمومی جامعه بی‌طرف باشیم و تا جایی که در توانمان است در راستای اعتلای مردم و کشور تلاش می‌کنیم چرا که این تکلیف ماست.

موسوی لاری در ادامه اظهار داشت: تلقی بنده از حضور در این همایش این است که متولیان این نشست و بزرگان این جریان می‌خواهند تأکید کنند که جریان اصلاحات، خود را در متن نظام اسلامی می‌بیند و برای تحقق آرمان‌های بالای نظام اعلام حضور می‌کند، هر چند که ناملایماتی وجود داشته باشد. 

وزیر کشور دولت اصلاحات با بیان اینکه ما در جهت بهره‌گیری از ظرفیت عمومی جامعه تلاش خواهیم کرد که ناملایمات برطرف شود، افزود: ما می‌کوشیم مسیر جامعه عقلانی و منطبق بر قوانین موضوعه کشور باشد، چرا که اصلاح‌طلبان می‌خواهند زیر چتر قانون اساسی و آنگونه که شایسته است عمل کنند.

وی با بیان اینکه ما مانند بقیه آحاد جامعه در بهبود وضعیت جامعه سهمی داریم، تصریح کرد: اولیه‌ترین حقوقی که مجموعه ملت دارد این است که بتوانند سرنوشت خود را رقم بزنند.

موسوی لاری با تأکید بر اینکه ما می‌خواهیم برای اعتلای ایران فعالیت کنیم، خاطرنشان کرد: پیام این همایش این است که با آمادگی و وفاق سلایق مختلف را در راه رسیدن به یک حق کنار یکدیگر قرار دهیم.

این فعال اصلاح‌طلب با بیان اینکه این جلسه باید به جامعه پیام وحدت بدهد، تأکید کرد: ما نباید کلاه سرمان برود و همه باید زیر یک چتر کار را پیش ببرند.

وی با تأکید بر اینکه باید به انتخابات پروژه‌ای نگاه کنیم و اجازه ندهیم این پروژه ناقص اجرا شود، گفت: هدف این جمع، ایجاد شبکه‌های منسجم در تهران،‌ استانها و حوزه‌های انتخابیه است.

موسوی لاری افزود: کسی که ما آنها را رقیب می‌دانیم، هر چند که آنها ما را دشمن می‌دانند، باید بدانند که نیروی اصلاح‌طلب حذف‌شدنی نیست، از این رو ما با مجموعه‌های افراطی حرفی برای گفتن نداریم. 

وزیر دولت اصلاحات با بیان اینکه افراطی‌ها به دنبال مشکل‌سازی برای اصلاح‌طلبی و حذف این جریان هستند، خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم با رعایت قانون، مسیر آینده را ترسیم کنیم.

وی ادامه داد: ما به عقلای جریان اصولگرایی هم توصیه می‌کنیم به جای دعوت از افراطی‌ها با مردم و روشنفکران آشتی کنند.

موسوی لاری در پایان خطاب به اصلاح‌طلبان تأکید کرد: برای انسجام هیچ عذری پذیرفته‌شده نیست و ما به عنوان جریان اصلاح‌طلبی، هم راه و هم چگونه راه رفتن را می‌دانیم، لذا اگر کسانی با سوءاستفاده راه را عوضی بروند جریان اصلاحات با آنها تسویه فکری می‌کند. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار