امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13995
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 188
مجتبی بیگدلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که درخواست بخش خصوصی در حوزه مسکن ...

مجتبی بیگدلی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که درخواست بخش خصوصی در حوزه مسکن از دولت بعدی چه چیزی باید باشد افزود: در حوزه مسکن یک مقدار اطلاعاتی که به دولت منتخب داده شده بود به نظر من باید قوی‌تری داده می شد،بنابراین باید بانک‌ها را بسیج کنیم و دولت از حالت قیم‌مآبانه مسکن مهر خارج شود.

وی ادامه داد: سیستم بانکی با توانی که دارد باید سرمایه بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران خصوصی داخلی را به سمت بخش مسکن بکشاند و به مسکن مهر تعمق  بیشتری ببخشد.

بیگدلی تاکید کرد:ما محکوم به این هستیم که سالانه یک میلیون مسکن در کشور ساخته شود بنابراین نمی‌توان جلوی این قافله ساخت مسکن را گرفت چرا که اگر بگیریم آن سونامی قیمت مسکن رخ می‌دهد.
 

*مسکن مهر با یک قالب بهینه‌تر مشکل مسکن را حل می کند

دبیر‌کل جامعه اسلامی کارآفرینان گفت: مطمئن هستم با تدبیری که در دولت آینده خواهد بود و مشاوره‌های خوبی که به دولت منتخب داده خواهد شد مسکن مهر با یک قالب بهینه‌تر و جایگاه ارزشمند‌تری بتواند مشکل مسکن را حل کند.

بیگدلی ادامه داد:البته نمی‌توان گفت مسکن مهر یک سیاست اشتباهی بوده پس باید این سیاست را تشکیل داد و نقطه نظرات را به اجماع رساند تا کاستی‌ها برطرف شود چرا که مسکن مهر یک پروژه ملی و ماندگار باید توسط تمام دولت‌ها انجام شود.

وی افزود:  مطمئن هستیم با توجه به اینکه یک شخصی بر سر کار آمده که مورد اعتماد سران نظام است و مقام معظم رهبری به ایشان اعتماد دارند روزهای خوبی برای حوزه مسکن رقم بخورد.

*دولت بعدی یک ترکیب پررنگی از بخش خصوصی را تشکیل دهد 

وی خاطر نشان کرد: خواهش ما این است که مبادا اشتباهاتی که در دوره‌های قبلی بود تکرار شود پس از تمام پتانسیل ها و اختیاری که در سلیقه‌های مختلف و فکرهای مختلف در درون نظام وجود دارد استفاده شود.

بیگدلی ادامه داد: توجه و نیل به بخش خصوصی خیلی مهم است چراکه برخی از مسئولان بجای اینکه از بخش خصوصی حمایت کنند قبیله گرایی و قوم‌گرایی را مد نظر قرارداده‌اند بنابراین ما امیدواریم که دولت بعدی یک ترکیب پررنگی از بخش خصوصی را تشکیل دهد تا حمایت از کسب و کار تقویت شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار