امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139978
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره میزان هماهنگی در مدیریت بحران‌ها از جمله آتش‌سوزی جنگل‌ها اظهار داشت: ...

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره میزان هماهنگی در مدیریت بحران‌ها از جمله آتش‌سوزی جنگل‌ها اظهار داشت: سازمان جنگل‌ها و مراتع متولی جنگل‌ها و مراتع کشور است و برای اطفای حریق 2000 نفر با ساز و کار و فرماندهی مشخص دارد. علاوه بر آن محیط زیست نیز دارای محیط بان است که این افراد هم باید در زمینه پایش و پیگیری وضعیت جنگل‌ها و مراتع فعالیت کنند.

وی بیان داشت: در زمان رخ دادن حوادث وسیع، سازمان مدیریت بحران وارد عمل می‌شود، امسال متاسفانه شاهد آتش‌سوزی‌های زیادی در جنگل‌های البرز و زاگرس به ویژه جنگل‌های گلستان بودیم. شورای عالی مدیریت بحران به ریاست وزیر کشور تشکیل و تصمیماتی درباره آن اتخاذ شد.

نجار افزود: دو سازمان جنگل‌ها و مراتع و محیط زیست باید جدی‌تر این موضوعات را پیگیری کنند. البته قرار شد از امکانات نیروهای مسلح در پایش تا اطفای حریق بهره برده شود در این جهت تیپ‌های نیروهای مسلح هم در جنگل‌های البرز و هم زاگرس مستقر می‌شوند.

وی با بیان اینکه بحران‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند، اظهار کرد: برای رسیدن به نقطه مطلوب لازم است ابتدا به «باور بحران» دست پیدا کنیم، چون امکان دارد هر زمان حادثه‌ای رخ دهد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: نگاه فرابخشی به بحران‌ باید مورد توجه قرار بگیرد و لازم است از مسئولان گرفته تا مردم، به فکر پیش‌بینی و پیشگیری از بحران باشند که امیدواریم با گسترش آموزش بتوانیم این موضوع را نهادینه کنیم.

وی با اشاره به وضعیت کشورهای دیگر در مقابله با بحران گفت: کشورهای کم‌خطرتری از ما وجود دارند؛ اما آنها به مساله حوادث و بحران توجه ویژه‌ای می‌کنند و به مسئولان و مردم به طور گسترده در این زمینه آموزش می‌دهند.

معاون وزیر کشور از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی مدیریت بحران خبرداد و گفت: این نمایشگاه بین‌المللی در راستای افزایش ظرفیت و توان کشور در مرحله قبل از بحران، بعد از بحران و حین بحران برگزار می‌شود و از تجربیات سایر کشور‌ها نیز استفاده خواهد شد.

انتهای پیام /

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها