امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139984
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، در پی نفوذ افراط‌گرایان در مناطق جنوبی قرقیزستان، ادارات پلیس این منطقه جلسات ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بیشکک، در پی نفوذ افراط‌گرایان در مناطق جنوبی قرقیزستان، ادارات پلیس این منطقه جلسات آموزشی برای جلوگیری از بروز جرم و پیشگیری از افراط‌گرایی مذهبی و تروریسم برگزار می‌کنند.

بنابر اعلام دفتر مطبوعات وزارت کشور قرقیزستان، در این رابطه تمرینات ادارات پلیس در جنوب کشور و در شهر «اوش» برگزار می‌شود.

به گفته منبع فوق، این آموزش‌ها به مدت 3 روز ادامه خواهد داشت و کار با تجهیزات ویژه در دستور کار شرکت‌کنندگان قرار دارد.

وزارت کشور قرقیزستان تصریح کرد: این جلسات به منظور تقویت مهارت‌ها، ارتقاء خدمات و آمادگی رزمی و همچنین تقویت انگیزه کارکنان واحد ویژه پلیس مبارز با تروریسم تدارک دیده شده است.

«سویون آمورزاکوف» رئیس پلیس اوش در مراسم افتتاح این دوره‌ها اظهار داشت: امنیت کشور به کارایی پلیس و عملکرد سریع و به موقع کارکنان آن بستگی دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ضعف و تردید در نیروهای انتظامی و امنیتی کشور منجر به ایجاد هرج‌ومرج خواهد شد، افزود: تنها قوی بودن در مبارزه با جرم و جنایت و افراط‌گرایی مذهبی کافی نیست بلکه آمادگی و فعالیت پیوسته در برابر اقدامات متخلفین، امنیت شهروندان را تضمین خواهد کرد.  

رئیس پلیس اوش همچنین در جلسه سران نهادهای مجری قانون که در ساختمان امور پژوهشی قرقیزستان برگزار شد، برنامه تقویت کار عملیاتی در تمام زمینه‌ها را وظیفه پلیس خواند.

آمورزاکوف گفت: پلیس باید در انجام وظایف خود در سایه قانونمداری و نظم، به تعامل با مردم در پیشگیری از جرم و جنایت و مقابله در برابر گردهمایی‌ نیروهای مخرب افراط‌گرای مذهبی و تروریسم که قصد بی‌ثبات کردن اوضاع اجتماعی در منطقه را دارند، بپردازد.

وی در سخنان خود با اشاره به این نکته که اقدامات پیشگیرانه سازمان‌های مجری قانون و مقامات محلی برای حفظ حکومت و مبارزه با جرم و جنایت و افراط‌گرایی همواره کارساز بوده است، گفت: منافع شخصی برخی افراد تندرو برای بی‌ثبات کردن اوضاع اجتماعی کشور باعث شده تا اخیرا افراط‌گرایان از طریق شبکه‌های اجتماعی و همچنین توزیع جزوات، افراد را به انجام انواع اقدامات غیرقانونی سیاسی فرا بخوانند.

این مسئله در حالی است که با توجه به احتمال تشدید افراط‌گرایی در کشور، هم‌اکنون کلیه نهادهای قرقیزستان اعم از دولت، اداره روحانیت و پلیس این کشور در مقابله با افراط‌گرایی و نفوذ تروریسم در جامعه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها