امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139986
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه برخی رسانه‌های کویت اظهارات اخیر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان را در مورد کویت و تبعات منفی کاهش قیمت نفت نادرست منعکس کرده‌اند، عنوان کرد: اینکه یک کشوری در منطقه ما بدون در نظر گرفتن منافع سایر کشورهای نفت خیز،  از جمله کویت، کمکی به جلوگیری از کاهش کم سابقه قیمت نفت نکند، قابل قبول نیست.

وی روابط تهران و کویت را ممتاز برشمرد و افزود: آقای روحانی همواره بر اهمیت تحکیم مناسبات دوجانبه و همکاری‌های موثر منطقه‌ای تاکید دارند.

معاون وزیر خارجه کشورمان با انتقاد از مواضع نادرست برخی أشخاص و رسانه‌ها در کویت گفت: تهران با درک اقدامات و تبانی صورت گرفته برای کاهش قیمت نفت، هرگز اجازه نخواهد داد که خدشه‌ای به روابط ممتاز دو کشور وارد شود. امیرعبداللهیان افزود: کشورهای منطقه نباید اجازه دهند که یک بازیگر نفتی در منطقه، با اتخاذ تصمیماتی خاص شرایط را به ضرر اقتصاد و رفاه کل منطقه و به نفع بیگانگان رقم زند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار