امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13999
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۳
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد حسن نامی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت ارتباطات و ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد حسن نامی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه پیام نور برای ایجاد پژوهشگاه ICT در این دانشگاه، اظهار داشت: هدف از این کار تقویت کارآفرینی در دانشگاه‌ها است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در پنج سالی که در کشور کره بودم، دیدم که دولت به دانشگاه‌ها پول نمی‌دهد؛ زیرا جایی که علم هست باید پول هم وجود داشته باشد.

وی توضیح داد: بنابراین برنامه این است که طرح‌ها را به دانشگاه‌های دهیم و عملی کردن این طرح‌ها ضمن خدمت‌رسانی به مردم، برای دانشگاه عایدی داشته باشد.

*درآمد سال گذشته اپل 11 درصد بیشتر از فروش نفت و گاز عربستان و قطر

نامی افزود: شرکت اپل اعلام کرده که درآمد این شرکت در سال گذشته 11 درصد بیشتر از درآمد فروش نفت و گاز دو کشور عربستان و قطر بوده است و این یعنی ظرفیت زیادی در حوزه ICT برای درآمدزایی وجود دارد.

*چهار صفحه اصلی شخصی در شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات توسط این وزارتخانه گفت: تاکنون در شبکه ملی اطلاعات طراحی چهار صفحه نهایی شده است.

وی توضیح داد: صفحه نخست «صفحه مشخصات فردی» است که همه اطلاعات فرد به علاوه تغییرات اطلاعات از جمله تغییر مدرک تحصیلی در این صفحه ثبت و این اطلاعات وارد یک کارت می‌شود.

نامی ادامه داد: صفحه دوم «صفحه بهداشت و سلامت» است؛ اکنون با قراردادن چند دستگاه در یک روستا دیگر نیازی به حضور در شهر نیست. برای مثال برنامه‌ای داریم که تمام پزشکان به داروخانه دسترسی مستقیم داشته باشند و نسخه مستقیم از دکتر به داروخانه ارسال شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: صفحه سوم «صفحه اقتصاد» است که برای کشور ما بسیار ضروری است؛ در این صفحه سیستم بانکداری الکترونیک به کار برده می‌شود و با درج اطلاعات دقیق مالی و اقتصادی برای مثال گریز از مالیات ممکن نخواهد بود.

وی افزود: صفحه چهارم نیز «صفحه سابقه» است و اگر شخص مشکلی داشته باشد که نیاز به مراجعه و پیگیری از طریق مراجع قضایی و قانونی باشد، از طریق این صفحه انجام می‌شود.

*فناوری‌ها باید پیوست فرهنگی ایرانی داشته باشند

نامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرهنگ استفاده از تکنولوژی گفت: باید در کشور برای فناوری‌ها پیوست فرهنگی مخصوص ایران را داشته باشیم؛ برای موبایل یا حتی شبکه ملی اطلاعات ضروری است که فرهنگ خودمان را اجرا کنیم. برای مثال موبایل وارد کشور شده اما فرهنگ موبایل غربی است.

انتهای پیام/
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها