امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139990
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، پنجشنبه، در نشستی خبری در ژنو اعلام کرد که باید تلاش برای حل سیاسی بحران سوریه در طول سال جاری ادامه پیدا کند.

شبکه خبری «العربیه»، به نقل از دی‌میستورا گزارش کرد که بحران سوریه بزرگترین تراژدی انسانی بعد از جنگ‌های جهانی به شمار می‌رود.

دی‌میستورا ضمن وخیم خواندن وضعیت آوارگان سوری در کشورهای مجاور گفت شمار آوارگان سوری از شمار آوارگان افغانستانی در جهان تجاوز می‌کند.

وی تأکید کرد که گفت‌وگوها با دولت سوریه و معارضان مسلح برای ایجاد آتش بس کامل در حلب ادامه پیدا خواهد کرد و یادآور شد که داعش کمتر از 32 کیلومتر با حلب فاصله دارد.

دی‌میستورا همچنین به گفت‌وگوهایی که قرار است در قاهره و روسیه برگزار شود اشاره کرد و آنها را گفت‌وگوهایی بی طرفانه توصیف کرد و گفت که به دنبال ایجاد راهکاری هستیم که همه طرف‌های بحران سوریه را شامل می‌شود.

فرستاده ویژه سازمان ملل در بحران سوریه اعلام کرد که بحران سوریه برنده ندارد و بزرگترین بازنده آن مردم سوریه هستند.

او با اعلام حمایت خود از نشست سوری-سوری در مسکو، تأکید کرد که سازمان ملل به عنوان ناظر از نشست مسکو حمایت می‌کند و در آن حضور پیدا خواهد کرد.

قرار است معارضان و نمایندگان دولت سوریه 7 بهمن در مسکو حضور پیدا کنند و ساز و کار حل بحران سوریه را بررسی کنند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار