امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139992
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان نسبت به به انزوا کشیدن مسلمانان در آلمان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان نسبت به به انزوا کشیدن مسلمانان در آلمان هشدار داد و گفت اسلام مانند ادیان دیگر به این کشور تعلق دارد.

مرکل امروز (پنج شنبه) خطاب به پارلمان آلمان گفت، هر رفتاری برای به انزوا کشیدن مسلمانان یا هر اتهام بی پایه و اساسی علیه آنان در این کشور ممنوع است.

خبرگزاری ایتارتاس با انتشار این خبر نوشت، اظهارات مرکل در دفاع از جمعیت 4 میلیونی مسلمانان آلمان و در پی افزایش تنش‌ها علیه آنان در اروپا اظهار شد.

صدر اعظم آلمان خطاب به پارلمان این کشور تاکید کرد، «هر گونه انزوا و تبعیضی علیه مسلمانان در آلمان ممنوع بوده» و ادامه داد «ما تضمین می‌دهیم دین اسلام در چهارچوب قانون اساسی و دیگر قوانین ما آزادانه حمایت می‌شود».

روز سه شنبه هفته جاری نیز «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و «یواخیم گاوک» رییس جمهور این کشور با محکوم کردن جنبش‌هایی که مسلمانان و دیگر گروه‌ها را سزاوار سرزنش دانسته‌اند، در راهپیمایی مسلمانان برلین حضور داشتند. این راهپیمایی توسط مسلمانان آلمان و بعد از حملات هفته گذشته پاریس به نشریه فکاهی شارلی ابدو برگزار شد.

مرکل در این راهپیمایی گفته بود، نژادپرستی هیچ جایگاهی در آلمان نداشته و «تقسیم بندی جمعیت آلمان به گروه‌های مختلف بر اساس دین و ریشه آنان در حد عزت کشور لیبرال ما نیست». وی هم‌چنین ادامه داد، «نفرت از بیگانگان و افراطی گری هیچ جایگاهی در کشور ما ندارد».

هم‌چنین رییس جمهور آلمان با شرکت در این راهپیمایی مسلمانان، طی سخنرانی سوء استفاده بعضی، از نام دین را محکوم کرد و ادامه داد مهاجرت‌ها به آلمان این کشور را از لحاظ مذهبی، فرهنگی و ذهنی تقویت کرده است. وی سخنرانی خود را با شعار «ما شارلی هستیم» به پایان نبرد و به جای آن گفت «ما همه آلمانی هستیم، ما همه مردم هستیم».

رسانه‌های آلمانی تعدا افراد حاضر در راهپیمایی روز سه‌شنبه برلین را هزاران نفر عنوان کرد.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار