امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 139996
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اینکه راهپیمایی علیه حادثه تروریستی چهارشنبه گذشته در پاریس، از دید برخی امری مهم ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اینکه راهپیمایی علیه حادثه تروریستی چهارشنبه گذشته در پاریس، از دید برخی امری مهم نشان ‌ داد، اما مهم‌تر از آن شرکت «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این راهپیمایی و حضور وی در صف اول تظاهرات‌کنندگان بود؛ موضوعی که برای بسیاری حتی در «اسرائیل» نیز سوال برانگیز بود، اینکه ابتدا چرا نتانیاهو شرکت در این راهپیمایی را در اولویت‌های خود قرار داده بود؟

اما مهم‌تر از آن، تغییر مکان نتانیاهو از صف دوم به صف اول راهپیمایی بود، اقدامی که خشم بسیاری از «اسرائیلی»های ساکن سرزمین‌های اشغالی را برانگیخته بود و صبح روز بعد از راهپیمایی، آن را به مهمترین موضوع مورد بحث میان اسرائیلی‌ها مبدل کرد.

در ابتدا اینگونه به نظر می‌رسید که نه تنها از نتانیاهو جهت دعوت در این راهپیمایی دعوت نشده بود، بلکه حتی از وی خواسته شده بود، در آن مشارکت هم نداشته باشد و حتی در ابتدای امر دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی با انتشار خبری رسمی عدم شرکت نتانیاهو در راهپیمایی پاریس را اعلام کرد، اما پس از آنکه رهبران بارز جناح راست این رژیم مانند «نفتالی بنت» و «آویگدور لیبرمن»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که برای به دست آوردن آرای راستگرایان در انتخابات آینده با یکدیگر رقابت شدیدی دارند، اعلام کردند که در این راهپیمایی حضور می‌یابند، بنیامین نتانیاهو مجبور شد، یکباره تغییر نظر داده و مشارکت خود در راهپیمایی پاریس را اعلام کند.

این تغییر نظر نخست وزیر رژیم صهیونیستی فقط به مشارکت در راهپیمایی ختم نشد، بلکه خواستار قرار گرفتن جزء سرنشینان اتوبوسی شد که قرار بود، رهبران کشورهای مختلف را به محل راهپیمایی منتقل کند، اگرچه برای وی جایی در این اتوبوس رزرو نشده بود.

اما این پایان رسوایی‌های نتانیاهو نبود، بلکه همگان مشاهده کردند که چگونه وی دست دادن ناخودآگاه خویش با رئیس جمهوری کشور «مالی» که در صف اول راهپیمایی بود، را بهانه‌ای برای راه یافتن به صف اول راهپیمایان و سلام و احوالپرسی با وی را بهترین دستاویز برای قرار گرفتن در کنار پنج نفر اول که راهپیمایی را هدایت می‌کردند، قرار داد تا در کنار شخصیت‌هایی همچون «فرانسوا اولاند»، رئیس جمهوری فرانسه و « آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان قرار گیرد.

به این ترتیب دقایقی بعد نخست وزیر رژیم صهیونیستی درحالی در صف اول راهپیمایان پاریس قرار داشت که به دوربین‌ها لبخند می‌زد و به مردمی که در دو طرف خیابان تجمع کرده بودند، دست تکان می‌داد، گویی واقعا ملکه انگلیس است و این راهپیمایی نه در اعتراض به حادثه‌ای غمناک که کارناوال پیروزی و جشن بود.

برخی اقدام نتانیاهو جهت قرار گرفتن در صف اول راهپیمایان را به دلیل حضور «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در صف اول راهپیمایان دانستند، بویژه آنکه فرانسوی‌ها برعکس نتانیاهو، از محمود عباس استقبال بسیار گرمی حین ورود به فرودگاه بین المللی پاریس به عمل آوردند.

رسوایی‌های نتانیاهو باز هم به اینجا ختم نشد، بلکه وی در خاک کشوری که در آن میهمان به شمار می‌آمد، با صدای بلند و وقاحت تام یهودیان این کشور را به ترک کشورشان و مهاجرت به «اسرائیل» [سرزمین‌های اشغالی] فراخواند که از آن تحت عنوان «خانه واقعی و حقیقی»ـشان یاد کرد.

این اقدام نتانیاهو و سخنرانی‌اش که ماهیت واقعی و حقیقی وی را بار دیگر در ملأ عام بر همگان آشکار ساخت با پخش چندین باره لحظه زمین خوردن وی توسط شبکه‌های اسرائیلی همراه بود تا تبدیل به موضوعی برای تمسخر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دست خود شبکه‌های صهیونیستی شود، به گونه‌ای که برخی از این شبکه‌ها این صحنه زمین خوردن نتانیاهو را به برخی از فیلم‌های کارتونی تشبیه کردند.

نتانیاهو با اینکه تلاش کرد با سفر به پاریس دستاوردهایی برای خود پیش از برگزاری انتخابات «کنست» یا همان پارلمان اسرائیل به دست آورد، اما آنچه به دست آورد، تنها و تنها شکست و رسوایی بود.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها